Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Význam slova gainer..

Mnoho z nás řešilo jak rychle přibrat svalovou hmotu, nebo jak se c o nejrychleji přiblížit kýženému číslu pod ručičkou váhy. A proto jste začali řešit, co je vlastně pro růst svalů a zisk větší svalové hmoty tak důležité. V tomto článku si tedy přiblížíme jeden z  produktů, jež byste v případě, že chcete nabrat hmotu, měli zařadit do svého jídelníčku.

Sacharidové doplňky – Gainery

Hlavním atributem gaineru je vysoký obsah sacharidů, mnohdy i jednoduchého cukru. Zjednodušeně řečeno, tělo začne pálit sacharidy spolu s aminokyselinami  téměř  ihned, po zahájení tréninku.  Je tedy na snadě, tyto látky o které tělo během fyzické aktivity přišlo, do něj zase co nejdříve dostat.

Obvyklý obsah gaineru

Je mnoho druhů sacharidů s postupně dlouhými řetězci, které se v těle "rozkládají " různě dlouhou dobu. Nejčastěji používanými sacharidy jsou maltodextrin,  glukóza a další. Často je v gaineru použita i fruktóza, která ovšem v kombinaci s bílkovinami způsobuje nadýmání!

Bílkoviny v gaineru skutečně jsou, není tomu tak jako u vysokoprocentních proteinů, kde naleznete 80g bílkovin ve 100g proteinu. Zde se jejich rozmezí pohybuje mezi 10g až 35g na 100g gaineru.


BCAA jsou také nedílnou součástí gaineru. Pokud chcete nabírat svaly, nesmíte nechat katabolismus, aby ničil vaše svaly ihned po tréninku.  BCAA jsou větvenou formou aminokyselin, která je schopná velmi rychle přejít skrze trávíc trakt a ihned se dostat do krevního řečiště a odtud do svalů.

Dalším prvkem gainerů bývá kreatin. Tento suplement totiž není tím, za co je mylně považován. Kreatin vám enormně nezvětší svalstvo apod. Kreatin zajišťuje pouze rychlejší přenos energie do svalů a jejich větší hydrataci. Která je ovšem pro svalový růst nesmírně důležitá! Vaše tělo je z velké části tvořeno vodou, pokud jí svaly však dostanou ještě více a tělo je schopno jí zadržet ve svalové buňce, drží se zde i živiny a důležité částice pro rozvoj a regeneraci svalstva.

Závěrem

Shrnutí na závěr. Až budete vybírat gainer, zkuste se podívat na složení a najít zde alespoň tyto věci: komplexní sacharidy, maltodextrin, bílkoviny, BCAA a pokud zde najdete ještě Kreatin a glutamin pak vybíráte správně.

Gainer není vždy využíván jen v období objemu a nabírání svalstva, ale je také oblíbený jako regenerační prvek pro vytrvalostní sportovce.

Je mnoho špičkových atletů, MMA fighterů, crossfiterů a dalších sportovců, kteří si gainer po výkonu dopřejí s chutí a vědí, že jejich tělo dostává přesně to co potřebuje!

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.