Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Sportujete? Naordinujte si zdravý jídelníček!

Zdravý životní styl začíná být čím dál více populární, což jistě zaregistroval každý, kdo se sebou chce něco udělat. Nezáleží, zda se sportu věnujete jen rekreačně nebo jste vášnivým sportovcem již od útlého dětsví, ale v každém případě byste měli svému režimu uzpůsobit i jídelníček.

Názory na zdravý jídelníček se různí

Pod pojmem zdravý jídelníček si každý z nás představí něco jiného. Pro někoho je zdravá například pouze bezmasá strava, někdo je vyznavačem makrobiotiky či syrové stravy a někteří lidé si zase potrpí na vyřazení lepku či sacharidů ze stravy. Pokud patříte mezi některou z výše jmenovaných skupin, rozhodně si můžete zatleskat alespoň za to, že se zajímáte o to co vkládáte do úst a vaše tělo vám není jen tak lhostejné. V každém případě bychom si však měli uvědomit že zdravá strava nerovná se dieta či odříkání jak si někteří lidé myslí. Zdravé jídlo je totiž především o jeho pestrosti, vyváženosti a pravidelnosti.

Zkuste dbát na trojpoměr živin

Pokud z nějakého důvodu vynecháváte ze stravy některou ze základních makroživin, svůj organismus příliš nepotěšíte. Pro člověka je totiž naprosto fyziologické aby příjímal všechny živiny v dostatečné míře, nejlépe v ideálním trojpoměru cca 50-60% sacharidů, 25 -30% tuků a 12-15% bílkovin z celkového denního příjmu energie. Pokud budeme své tělo o některou z těchto živin ochuzovat, můžeme se po čase cítit unavení, podráždení či celkově zesláblí.

Upravte si stravu dle potřeby

Tento fakt by si měli uvědomit především sportovci, pro které je vyvážený poměr živin naprosto nezbytný. Krátkodobě lze aplikovat například režim s omezením tuků či sacharidů, ale nezapomínejte, že takovéhle restrikce jídelníčku nelze provádět do nekonečna. Kulturisti či vzpěrači potřebují kromě komplexních sacharidů a zdravých tuků s obsahem nenasycených mastných kyselin i dostatek kvalitních proteinů, díky kterým svalová hmota poroste jedna radost. Pokud si uvědomíme fakt, že zdravý sportovní jídelníček je základem pro jakýkoliv fyzický výkon, máme vyhráno. Vždy je dobré nezabíhat do extrémů, ať už jste nadšený výživář či vám strava nic neříká. Věřte, že střídmost a vyváženost jsou cestou nejenom k vysněné postavě.

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.