Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Vážení čtenáři, na následujících řádcích vám přinášíme rozhovor s dvěmi slečnami, které dělají naší zemi dobré jméno v jednom z nejnáročnějších sportů, a sice v boxu. O své pocity a poznatky se s vámi podělí mistryně Evropy federace WBO v pérové váze Lucie Sedláčková a juniorská mistryně světa Fabiána Bytiqi, obě svěřenkyně známého českého boxera Lukáše Konečného.

Předně bych vám chtěl oběma jménem fit-pro.cz pogratulovat k vašim úspěchům. Po jak dlouhé době jste si uvědomily, jak velkého úspěchu jste dosáhly? Byla to otázka vteřin, minut, hodin, dní?

Fabiána: Byla to otázka spíše týdnů, než mi to pořádně všechno došlo. Za gratulaci moc děkuji!!
Lucie:  Je to už déle než týden, a teprve nyní mi začíná trošku docházet, co se vlastně všechno odehrálo (odpovědi od Lucie dorazily dříve, než od Fabiány, pozn. redakce) 

Cítíte momentálně větší tíhu zodpovědnosti, která na vás bude lpět v dalších zápasech?

Fabiána: Nějak nad tím zatím nepřemýšlím. Vím, že teď zápasy budou mít větší váhu a hlavně budu více pod tlakem, ale budu se hlavně snažit si zápasy užít jako doposud :)
Lucie: Určitě cítím. Každým zápasem rostu a nabírám další zkušenosti. Těšim se moc jaké nabídky přijdou nyní.

Zařadily jste momentálně tréninkové volno, a užíváte si svých úspěchů naplno, nebo pokračujete v ostrém tréninkovém tempu?

Fabiána:  Hned v pondělí po zápase jsme vlítli do tréninku. Je potřeba na sobě pracovat a zlepšit chyby, které jsem v zápase zbytečně dělala. Z flákání se ještě nikdo na vrchol nedostal :))
Lucie: Volno jsme měli jeden den v neděli po zápase, jsme neustále v treninku, ale týden byl volnější než obvykle. Musím se pochlubit: Trenér mi dal propustku na víkend! To cením!!!!

Měly jste během svých zápasů pocit, že vítězství držíte pevně ve svých rukou, nebo jste si nebyly až do posledního okamžiku jisté?

Fabiána: U mě to bylo takové jako na houpačce. Tu jedno kolo vyhrála soupeřka, druhé zase já, ale po posledních 3 kolech zápasu, jsem věděla, že to musí být moje, dala jsem do toho celé srdíčko.
Lucie: Pocit můžete mít jaký chcete, ale v tom ringu opravdu nikdy nevíte co se může stát. Stačí opravdu špatná vtěřina, špatný načasovaný úder, který může i obrátit celý zápas. Jistá jsem si až opravdu potom, když máme rukavice dole a vyhlásí výsledek.

Jako redaktor takto zaměřeného magazínu se vás musím zeptat, jak velkou roli hraje ve vaší přípravě výživa a doplňky stravy?
Fabiána: Já se přiznám, že jsem v tomto hrozná. Jsem spíš takový naturalní člověk. Neužívám skoro nic, akorát v přípravě nasadím vitamíny a něco na posílení imunity. Jediné co tak slupnu je proteinová tyčinka.
Lucie: Mně doplňky od Vás velmi pomáhají v mé přípravě na zápas, nebo jen v samotných trenincích. Cítím se lépe, dostávám energii, které ke konci přípravy kvůli shazování tolik nemám.


Používáte některé doplňky stravy i během svých zápasů?

Fabiána: Bez odpovědi (viz předchozí otázka)
Lucie:  Ne, do zápasu si nedovolim vzít si nějaký doplněk. Zápasí se mi nejlépe s čistou hlavou. Citím se tak nejlépe.

Jak velkou roli hrála ve vaší přípravě na zápas silová příprava?

Fabiána: Silová příprava samozřejmě probíhá a sehraje velkou roli. Ukončí se ale maximálně 2 týdny před zápasem, kdy už spíše přecházíme do rychlosti.
Lucie: Já silovou přípravu mám moc ráda. Nevadí mi, naopak. Když přežiji tyto silové treninky, jdu do zápasu 100% připravená, citím se silná.

Máte své určité techniky, díky kterým se nejlépe psychicky připravíte na zápas? Tedy pokud samozřejmě nejsou tajemstvím.

Fabiána: Speciální techniky nemám. Potřebuji okolo sebe trenéra, bráchu a pocit, že mám rodinu a kamarády v hledišti. 
Lucie: Je to podle dané situace a jaký zápas, nebo jaká soupeřka mě čeká, a jak se zrovna cítím.

Popravdě, před zápasem se mi moje emoce hodně mixují. Odvíjí se to jen podle toho jak dobře se vyspím a jak dobře zvládnu svůj trenink.

Ale po psychické stránce, před mým zápasem se zaměřim opravdu jen na sebe a na svůj zápas. Vypustím všechny negativní věci s negativními lidmi, trávím čas jen se svojí rodinou a přáteli, co mě podporují a dávájí mi motivaci a energii. Trávím čas hodně sama s hudbou a snažím se co nejvíce spát, abych nemyslela na to, že nemůžu jíst ani pít. Ale jak říkám, hodně se mi to míchá.

Jaké jsou vaše další cíle po úspěších, kterých jste dosáhly?

Fabiána: Mým celoživotním cílem je dělat vše naplno a nic nevzdávat. Momentálně bude nejbližším cílem obhajoba pásu.
Lucie: Ty největší. Já jsem štastná, že jsem zdravá, mám zázemí, a mohu se plně věnovat tak krásnýmu sportu jako je box. K mým snům, doufám v to, že všechno přijde postupně v ten pravý čas. Není kam spěchat.

Děkujeme za rozhovor, a přejeme mnoho úspěchů v dalších bojích.
                                                                                                                                                                                                     

Autor: Jakub Kalus

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.