Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Co bychom měli vědět o kardio cvičení

24. Listopadu 2015
Víte, o co se jedná, když se řekne slovo kardio? Pokud se už nějaký ten pátek ve sportovní oblasti pohybujete, jistě víte, že jde o způsob cvičení. Konkrétněji se jedná o určitý stupeň zátěže, ke kterému se můžete dostat různými způsoby tréninku.
img

Kardio cvičení se vyznačuje hlavně tím, že se nejedná o silové cvičení, ale spíše vytrvalostní.

Toto cvičení je jeden z nejlepších způsobů, jak si dopomoci k vysněné postavě, protože právě při kardio cvičení dochází k největšímu spalování tuků. Jak se takové cvičení provádí a je vhodné pro každého?

Najděte si tu správnou frekvenci

Základem kardio tréninku je dostat svůj organismus do aerobního spalování, tedy spalování tuků za přítomnosti kyslíku. Do aerobního pásma se dostaneme mnoha aktivitami, je jen na vás vybrat si tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

 Za kardio cvičení se považuje například rychlá chůze, pomalý běh, plavání, jízda na kole, rotopedu, bruslích.. Možností, jak dostat své tělo do aerobního pásma je opravdu mnoho, proto se nemusíte bát, že právě vám toto cvičení nebude vyhovovat.

Jak poznáme, že se nacházíme v aerobním pásmu?

Někdy je velmi složité určit, kdy se nacházíte ve správné intenzitě cvičení. Ideální je, aby se při kardio tréninku vaše tepová frekvence pohybovala někde mezi 55-65% vaší maximální tepové frekvence, což si můžete spočítat jednoduchými výpočty dostupnými na internetu. Mnohem přesnější jsou však speciální sporttestery, které vám v průběhu tréninku měří tep a díky zadání vašich hmotnostních, věkových a jiných údajů spočítají, kdy se nacházíte v aerobním pásmu spalování tuků.

Pokud do takových to „vymožeností“ zatím investovat nehodláte, zkuste své kardio pásmo odhadnout sami podle toho, jak se vám cvičí. Subjektivně byste neměli při takovém tréninku cítit příliš vysokou zátěž ani vyčerpání, ale zase byste se měli zadýchat a začít se potit. Pokud jste tedy při tréninku zatížení pohybem, při kterém se zadýcháváte, ale stále dokážete vyslovit souvislou větu, pravděpodobně se nacházíte v přiměřeném aerobním pásmu.

To, kdy se dostanete do spalovacího režimu, závisí ale na mnoha faktorech. Netrénovaní jedinci spalují například mnohem dříve než ti, kdo jsou zvyklí pravidelně sportovat. Svoji ideální aerobní frekvenci si tak budete časem muset nalézt sami, k čemuž vám dopomůže i nesmírně důležitá pravidelnost cvičení. Aby bylo kardio cvičení opravdu účinné, měli byste cvičit ideálně dva až čtyřikrát týdně po dobu alespoň 45 minut až jedné hodiny.

Proč zařadit kardio cvičení do svého života?

Kromě toho, že je aerobní cvičení nejlepší nástroj jak rychleji spalovat tuky a zhubnout, je navíc velmi zdravé, protože posiluje náš kardiovaskulární systém. Jestli jste se intenzitou cvičení doposud nezabývali, zkuste si při příštím tréninku kontrolovat tepovou frekvenci a uvidíte, že výsledky na které čekáte, se dostaví velmi brzo.

Chcete-li si zřídit svoji malou kardio zónu rovnou doma, podívejte na vybavení, které by se vám mohlo hodit.

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.