Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

No Excuse Challenge 2013

Často na tričkách lidí, kteří se věnují Crossfitu, naleznete heslo „No excuse“.  Ale ještě více se tohle slovní spojení vrylo do paměti atletů po 6. 10. 2012. Na toto datum totiž připadly první crossfitové závody v Hradci Králové, jež nesou název No Excuse Challenge.

O tomto víkendu tomu byl rok, co hlavní organizátor Martin Štěpánek škrtl v krbu a zažehl tím již legendární „fajrák“, který se v sobotu opakoval na hradeckém letním stadionu. Nebyl by to Martin, aby opět neukázal, že je skutečný srdcař, a to nejen při sportu. Podmínkou účasti závodníků byla kvalifikace, jež obnášela i 50ti korunový příspěvek. Ten pak putoval na konto dětského domova, který Martin podporuje! (respekt za tento krok Martinovi!)

Kvalifikace..

Ale teď se pojďme vrátit k závodu a kvalifikaci. Po vzoru Crossfit games se i v Čechách zavedly takzvané videokvalifikace, kdy atleti dostanou týden nato, aby natočili WOD, které se zveřejní na webu soutěže. Tato forma kvalifikace se jeví jako nejjednodušší vytřídění zrna od plev! Ne vždy se vše povede jak má. Přesvědčit se o tom mohl pozdější vítěz, který postoupil na závod „až“ jako dvacátý!

Dle vybavení, které se na závodech mělo používat, bylo jasné, že atleti se setkají s hrazdou, olympijskou činkou, medicinbaly nebo tažným sledem. Martin, který si je vědom, že crossfit je o všestrannosti (atletika, gymnastika, vzpírání), samozřejmě do prvního WOD zařadil od každého něco. Na atlety čekal běh kolem stadionu, následně činka, hrazda a schody. Přesný výpis WODs naleznete na konci článku.

Kategorie, WODs, lídři..

Startovní pole, čítající zhruba stovku atletů, bylo rozděleno do třech kategorií. Od žen, přes muže a masters. V kategorii masters se o vedení přetahoval Zdeněk Weig z Crossfitu Praha s polským závodníkem Arturem Komorowskim. Jak se však ukázalo, i v ženské kategorii polští zástupci přijeli ve vynikající formě, a v kategorii masters a ženy naše atlety dost potrápili.
V ženské kategorii se tedy v první pětici točila jména: Barnowska, Andrzewska, Zemanová, Lenďáková a Kolmanová.

To pánské osazenstvo se s polskými soky potýkalo o trošku lépe. Nejvýše postaveným polským závodníkem byl Romel Picon, který se podíval až do finále. Nejlépe připraveným se po prvním WOD zdál být Petr Schlegel, vítěz Czech Beast 2013. V první desítce, která byla postupovou do finále, se stále opakovala jméne: Tóth, Velkov, Brzokoupil, Chromec, Horniak, Picon a samozřejmě Schlegel.

Potom, co atleti prošli čtyřmi WOD, které se odehrávaly před tribunou u klece, přesunuli se všichni na umělý trávník, kde došlo k prvnímu cutu na 20 „přeživších“. Po tomto vytříbení čekaly na atlety a atletky kettlebells a tažné saně. Martin, poučen z Nordic Show down, zařadil do pátého WOD takzvaný Lagom swing, což mnoho atletů neznalo. Šlo o swing, který je protažen pouze nad úroveň hlavy a kettlebell tedy nemusí přijít až nad hlavu. S tímto WOD, které bylo hodně náročné, se nejlépe popasovali: Petr Schlegel, Magda Andrzewszka a v kategorii masters Artur Komorwski.

Finálové WOD..

Před finálovým WOD to v kategorii mužů bylo skutečně našlapané, mezi TOP 4 se dral Erik Tóth, Michal Velkov, Martin Horniak a Petr Schlegel. V tomto WOD byla opět činka, švihadlo a to vše ve smrtelné kombinaci. Nejen, že muži měli na čince při deadliftu na čince 120 kilogramů, ale i ženy se musely popasovat s poměrně vysokou váhou 70 kilogramů.
(Kompletní soupis WOD naleznete níže pod textem.)

Bylo ovšem znát, že Martin chtěl udělat závod pro elitu a ostřílené borce, a proto se mnoho atletů s vahami na kettlebells a činkách trápilo. Ale o tom závody jsou, musí se ukázat kdo je ten nejlepší.

Po skončení tohoto WOD všichni očekávali výsledky a nakonec se mezi ženami radovala Kasina Baranowska, která už od semifinále ukazovala všem soupeřkám záda.

V kategorii masters se přetahoval o vedení Artur Komorowski se Zdeňkem Weigem. Ve finále bylo rozhodující, jak se kdo popasuje s technikou na čince. V tomto případě si tak troufáme říci, že tato skutečnost nahrála Zdeňkovi do karet. Tuto techniku totiž Zdeněk zvládá brilantně!

Petr Schlegl urval druhý  nejcennější skalp..

Co se mužské kategorie týkalo, tak k naší radosti se celkovým vítězem stal Petr Schlegel, který se po vítězství na Czech Beast 2013 rozhodl oblékat dres naší společnosti, z čehož máme neuvěřitelnou radost a jsme na něj velmi hrdí! Druhé místo obsadil člen Spartans Big1Fitness Brno Erik Tóth. Pokud by se jednalo o týmovou soutěž, mohli bychom opět očekávat nadvládu tohoto „gangu“ z Brna, který podává neuvěřitelně vyrovnané výkony a tímto jim patří naše poklona.

(Kompletní výsledková listina je na konci článku volně ke stažení)

Poklonu a respekt si zaslouží ovšem všichni atleti, kteří se No Excuse challenge 2013 zúčastnili, a taktéž rozhodčím a hlavnímu organizátorovi Martinu Štěpánkovi. Můžeme být vděční za to, že tito lidé, jako Martin, s Crossfitem začali a máme tu tedy generaci, jež objíždí závody, sbírá zkušenosti a následně je předává a pokouší se vytáhnout úroveň crossfitu v České Republice.

(Fotogalerie bude doplněna)

WOD 1 

400m běh

21 shoulders to overhead 40 / 25 / 30kg (muži / ženy / masters)

21 pull up

run the stairs

15 sh to oh 50 / 30 / 40kg

15 chin over bar pull up

run the stairs

9 sh to oh 60 / 35 / 50kg

9 chets to bar pull up

10 MIN TIME CAP

WOD 2 - 2 min AMRAP 1min rest WOD 3 - 4 min AMRAP

40 wallball - 20 pistol squat alternated - 10 hand stand push up - 5 HR burpee

WOD 4

max reps of strict pull up

WOD 5 - semifinals

50 lagom swing 32 / 20 / 20kg

50m sledge pull 60 / 40 / 40kg

50 hang kettlebell snatch 32 / 20 / 20kg

50m sledge roap pull 60 / 40 / 40kg

9 MIN TIMECAP

WOD 6 - final

9-6-3

90kg hang power clean - HR burpee lateral jump overbar

21 dead lift 120 / 70 /100kg - 50 doubleunders

15 dead lift - 50du

9 dead lift - 50 du

25m oh walking lounge 60 / 35 / 50kg barbell 

10 MIN TIME CAP

attachment_no-excuse-2013.xlsx

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.