Návrat vítěze No Excuse 2012

V roce 2012 byl vítězem závodu No Excuse 2012. Všichni očekávali jeho vzestup na crossfitové scéně, bohužel se tomu však nestalo. David se zaměřil na svou profesní dráhu a CrossFit pověsil na hřebík. Trvalo to dlouhé dva roky, kdy se opět rozhodl vydat na závody. Řeč je o hradeckém Davidu Musilovi, který se s vámi podělí o zážitky z chorvatského závodu Zagreb Throwdown.

V pondělí ses vrátil z Chorvatského Záhřebu, kde ses zúčastnil crossfitového závodů Zagreb Throwdown. Obsadil jsi zde v mezinárodní účasti 17. místo. Od roku 2012 to byl první záchvěv návratu na závodní „prkna“. Co bude dál?

PROČ ZROVNA ZÁHŘEB?

A proč ne, navíc mi to tak nějak spadlo do klína, když jsem uviděl na FB u známého odkaz na tento závod. Chvilku jsem váhal, ale nakonec jsem se zaregistroval, prošel 3 kvalifikačními wod a nakonec se dostal mezi 80 atletů, kteří postoupili do Záhřebu.

CO TĚ PO LETECH VEDLO ZNOVA ZÁVODIT?

Ani nevím, asi mi to začínalo chybět a už jsem nechtěl stát na druhé straně jako rozhodčí. Přeci jen od NO EXCUSE 2012 to už je nějaký ten rok. Letos jsem se zúčastnil dvou týmových závodů. Tady jsem chtěl vědět, jak jsem na tom sám za sebe. (Vítěz NO EXCUSE 2012)

CO TĚ NEJVÍCE POTĚŠILO A NA DRUHOU STRANU ZKLAMALO?

Co mě potěšilo? Snad úplně všechno. Postup do hlavního závodu, vítězství v druhém WOD, osobák na trh, postup mezi 20 nejlepších do finále, dokončené finále. Takže opravdu snad VŠE.

KDYBYS SROVNAL TENTO ZÁVOD S JINÝMI, JAK BYS HO OHODNOTIL?

Vše klapalo, jak mělo. Jako závodník jsem si ho mohl opravdu pořádně užít a soustředit se pouze na svůj výkon.

JAK SES PŘIPRAVOVAL (STRAVA, TRÉNINK, ODPOČINEK)?

Trénuji u „Bestie“ Martina Štěpánka ve Fitness Klubu Filip a poslední měsíc před závody jsme naše tréninky spojili tedy alespoň ty v tělocvičně. Jinak každé ráno už v 6 hodin stepuju na bazénu pro svoji dávku plavání, poté dopoledne trénink v tělocvičně. A k večeru běh a nějaká ta hrazda, kruhy a vlastní váha. Jednou týdně pak mám úplný RELAX. Stravu jsem omezil na maso, oříšky, zeleninu, ovoce a semínka ;-) Od začátku října šlo dolů 8kilo a síla a vytrvalost šla nahoru, takže jsem spokojený. Je pravda, že jsem si asi po 10 letech koupil creatin. Takže před tréninkem do sebe dostavám BETA-ALANINE od Olimpu a PURE CRATINE od Weideru, které mám od kluků z FIT-PRO. A řekl bych, že to opravdu pomáhá. Jsem plný síly, energie prostě pecka.

JAKÉ CVIČEBNÍ POMŮCKY POUŽÍVÁŠ PŘI TRÉNINKU?

Dříve jsem používal maximálně opasek při těžkých vahách. Ale jak člověk stárne tak zpohodlní. Ne spíše je to tom, že potřebuju trénovat a ne aby ho omezovali strhané mozoly na rukou. Takže mám od kluků z FIT-PRO gymnastické gripy od firmy Harbinger a nemůžu si je vynachválit. Na hrazdě drží, a když je momentálně nepotřebuji tak pouze odklopím část z dlaní a můžu jít na činku, veslo či jiné nářadí.

JAK SI SPOKOJEN S VÝSLEDKEM?

S výsledkem jsem naprosto spokojen. Do závodů jsem postupoval z 50. místa ale to jsem věděl, že tam jsou velké rezervy. Takže jsem si určil za cíl skončit do 30 místa což se mi podařilo. Pro mě bylo důležité si hlavně své „první“ závody pořádně užít a to jsem si užíval.

CO WOD, ATMOSFÉRA ORGANIZACE?

První WOD bych popsal slovem masakr. Že ty závody nebudou procházkou, mi bylo jasné už podle kvalifikačních WOD, ale že po nás půjdou hned takhle, to jsem nečekal!

No v tomhle limitu to dokončili pouze dva závodníci. Pro nás ostatní to bylo spíše o tom udělat co nejvíce opakování. Po prvním kole jsem byl na 39. místě.

V druhém WOD jsem věděl, že bych mohl něco předvést a povedlo se, když jsem ho nakonec vyhrál. Po postupu na váhu 210kg (pocitově určitě nejlehčích 210kg na pozvedu v mém životě) jsem ještě v rozstřelu zvládl 74 DU a tím vyhrál druhé kolo. Pro mě naprosto neuvěřitelné, ale bylo tak. Jen pro upřesnění na každou váhu jsme měli 50 vteřin plus 10 vteřin na přemístění se na další stanoviště.

Po tomto WOD následovalo 3. kolo, které se skládalo z více části a postoupilo do něj 40 závodníků z 80.

4 minuty max váha TRH
4 minuty max váha NADHOZ

1minuta REST
7 minut AMRAP 10 kettlebell 28kg grand to overhead, 10 pistols, 10 HSPU

No po pravdě vzpírání není moje silná káva, ale v neděli se stal zázrak. Na trhu 4 platné pokusy. 87,5-92,5-97,5-100. Poslední tři byli mé osobáky!
Prostě to tam nějak spadlo. Za nadhoz jsem si započetl platných 115, kdy bohužel se mi nepodařilo vyrazit 122,5. Následný AMRAP byl takové malé utrpení v podobě HSPU. Jeli se s rukama na kotoučích na AB-MAT. Bohužel to nějak nesedlo, kdy kotouče byli blízko a ab-matka se klouzala. No co všichni závodníci jsme měli stejné podmínky a popravdě spousty závodníků si na HSPU vylámala zuby. Po těchto WOD jsem měl za to, že finále nebude, ale o to větší překvapení pro mě bylo, když přišel můj bestiální trenér Martin a řekl mi, že jdu do finále. PECKA!!!

Finále už byla jen třešnička na dortu pro mě. Takže cíl byl jasný. Pořádně si to užít a dokončit. Oboje se povedlo, i když jsem se trošku trápil s OHS, ale po 14 MU jsem si mohl vítězně vyskočit na bednu a byl konec.

TAKŽE ZAGREB THROWDOWN JE ZA TEBOU A CO TEĎ???

Ten závod mě zcela nakopnul, a když jsem viděl tu podporu na dálku tady z Čech tak vím, že chci zase závodit. Je to něco úžasného, co mě opravdu chybělo. Takže určitě budu pokračovat. A teď nás čeká kvalifikace do Bratislavy na Central European Throwdown, kam půjdeme zkusit štěstí v týmech ;-)