Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Jedná se již o třetí ročník tohoto běhu, kdy vždy celá částka startovného připadá neziskové nadaci Wings for Life, která se výzkumem poranění míchy zabývá. Dosud se díky běhu podařilo získat více než 7.000.000 €. Závodu se může zúčastnit opravdu každý, ať už pravidelně trénuje, nebo maximálně jen dobíhá autobus do práce. Cílová čára zde totiž neexistuje, každý si zaběhne jen takový úsek, jaký zlvádne. Alternativou k cíli je tzv. Catcher car, tedy auto, které vyjíždí 30 minut po startu. Každý, koho auto předjede, v závodě končí.

Tento charitativní běh se svým neobvyklým konceptem proslavil už téměř po celém světě. Překážkou není 13 časových pásem, na 150 různých národností, ani věk soutěžících. Nejstaršímu závodníkovi bylo zatím 95 let. Na startu se pravidelně potkává i spoustu známých tváří. Stejně jako minulý rok v Bratislavě poběží například kajakář Vavřinec Hradilek. Loni mě stíhací auto dostihlo po necelých 22 kilometrech, rád bych to letos dotáhl zase alespoň na ten půlmaraton . Je to závod se skvělou atmosférou, hromadou srandy s dobrou partou lidí a co je hlavní, má smysl, říká Hradilek.

Běžet pro ty, kteří nemohou, se rozhodli také skateboardista Maxim Habanec, biker Tomáš Slavík nebo snowboardistka Eva Samková. „Líbí se mi, že si v jednom závodě zasoutěžím společně se dalšími sportovci z úplně odlišných disciplín. Hecujeme se navzájem, kdo dá víc kilometrů, bude to sranda. Předchozích dvou ročníků jsem se zúčastnit nemohla, takže mě to teď čeká poprvé, tak jsem na sebe zvědavá a moc se těším,“ říká Eva.

Bratislavský Wings for Life World Run startuje v neděli 8. května ve 13 hodin přímo v centru města, u nákupního centra Eurovea. Kdo se nemůže běhu zúčastnit přímo na místě, může využít Selfie Run. Ten do detailu nasimuluje mechaniku závodu, stačí si do mobilu stáhnout aplikaci Wings for Life World Run, přihlásit se, a dát si závod se stíhacím autem alespoň virtuálně. Ke stažení je zdarma přes iOS a Android.

Poběžíte také? 

Dejte nám o tom vědět pomocí hashtagu na Instagramu nebo Facebooku! Vyfoťte své startovní číslo, nebo svou registraci na letošní závod WFL, přdejte k fotce #WFLFitproczech a dostanete od nás tento šátek: 

Podívejte se na video z minulého ročníku

Více informací na www.wingsforlifeworldrun.com/sk

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.