Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Zázraky které umí jen Beta-alanin

Mnohými lidmi opomíjený suplement s názvem Beta-alanin si pomalu, ale jistě začíná budovat na poli powerliftingu, kulturistiky, ale i cross-trainingu velmi dobrou pověst. Beta-alanin byl na rozdíl od spousty jiných suplementů testován a to nejen na zvířatech, ale i na lidech. Z těchto testů vzešel nadmíru uspokojivě.

Beta-alanin je jednou z neesenciálních aminokyselin. Beta-alanine je získává z přírodních zdrojů, jakými jsou bílkoviny a to v největší míře: hovězí, vepřové a kuřecí maso. Beta-alanin se  v nejčastějším případě získává z dipeptidu carnosinu. Suplementace Beta-alaninu je však mnohonásobně účinnější a snažší cestou, jak ho do našeho těla dopravit.

Beta-alanin sám o sobě okamžitě sílu nezvýší, ale dokáže zajistit to, že se vaše výkony s únavou nebudou snižovat 

a že nebudete pociťovat ono nepříjemné pálení, chvění celého těla a neschopnost se soustředit na výkon.

Za těmito příznaky stojí zvyšování obsahu kyseliny mléčné ve svalech. Tento efekt vzniká hromaděním vodíkových iontů (H+) v našem těle, což způsobuje snižující se pH a vznik kyselého prostředí ve svalech.
Právě v tuto chvíli je nesmírně důležitý onen carnosin, jež dokáže tuto kyselost odbourávat a vyrovnávat tak pH v našem těle.
Carnosinu však nemáme neomezené zásoby a proto přichází na řadu Beta-alanin, který napomáhá k syntéze carnosinu a „odkyselování“ svalů.

Díky suplementaci Beta-alaninu koncentrace carnosinu v našem těle stoupá, po 4 týdnech suplementace vzroste průměrný obsah carnosinu v našem těle o 45-65 %. Při 12 týdenní suplementaci vystoupá až k 85 %.

V tuto chvíli můžeme říci, že Beta-alanin dokáže:

-       Oddálit svalovou únavu

-       Zlepší naši výkonnost

-       Zvýší vytrvalost, jak aerobní, tak anaerobní

-       Zvýši svalovou sílu

Beta-alanin se hodí jak pro silové, tak pro vytrvalostní sportovce a jeho suplementace je pro někoho až zázračným posunem ve sportovní kariéře. Suplementace Beta-alaninu by však měla probíhat minimálně 4 týdny v dávkách 3-5g denně.
Proto je velice důležité při nákupu suplementů s obsahem Beta-alaninu sledovat skutečné množství. Jedná-li se o sypké směsi, tak jejich koncentraci na objem dózy a jde-li o kapsle, pak obsah jedné kapsle. Mohlo by se vám totiž stát, že kupujete 300 kapslí s obsahem 0,5g Beta-alaninu a jedna dávka je tedy 10 kapslí denně.

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.