Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Abych se Vám představil, jmenuji se Leoš Roušavý a má profese je KVADRIATLON (plavání, silniční kolo, kajak a běh) v sezoně 2017 jsem se stal absolutním vítězem Mistrovství Světa na dlouhé trati. Více informací o mně se dozvíte na www.rousavy.cz.

Jak už jsem na začátku nakousl, jsem tu pro Vás, abych Vám pomohl udělat Váš sport lepší, rychlejší a mít ten krásný pocit doběhnout z tréninku nebo do cíle s pocitem, že jste pro to udělali maximum.

Každý sport má své specifikace, a budu zde od toho, abych Vám co nejvíce pomohl. Bude to takový všeobecný návod co a jak dělat. Zaměřím se na běžecké tréninky a postupem času mohu i jiné sporty. Pokud bude mít někdo zájem o podrobnější info, neváhejte mě kontaktovat.

Začínáme s tréninkem

Pro všechny začínající sportovce muže tak i ženy připravím celoroční přípravný trénink na běh.

Základem je zdraví, bez toho to prostě nejde. Tak Váš první krok by měl směřovat ke sportovnímu doktorovi na vyšetření a zjištění Vašich hodnot AP (anaerobní práh, na kterém se budou odvíjet většina Vašich tréninků) a ANP (hodnota nad kterou se Vám do těla dostává kyselina mléčná, zvaná laktát). Jsou určité tabulky, podle kterých se dají tyto hodnoty vypočítat, ale není to 100% výsledek! Když se už dáte na tak dlouhou cestu tak nic nesmíte podceňovat a vše brát zodpovědně. K tomu patří i vyšetření, kde budete informováni i o Vašem zdravotním stavu podle EKG a jiných vyšetření, které k tomu patří. Když budete vědět své AP a ANP tak se může začít s postupným tréninkem, aby si tělo a hlavně srdce začalo zvykat na zátěž. Když máte po sportovním vyšetření, tak stačí na hodinkách nastavit hodnotu AP a s chutí do toho.

Jedna z prvních věcí je si dát reálný cíl nebo nějakou motivaci, jestli to bude závod, osobní výzva, shodit nějaké kilo je jedno ale je lepší mít cíl, který se dá splnit. Od toho se potom odráží veškerá příprava. Je to cesta na dlouhou dobu, bude to i maličko bolet, nebude se moc chtít, ale to ke sportu patří. Jaký si dáte cíl, tak to bude hlavně o Vás, zda dokážete vydržet, sportovat třeba v dešti, v zimě…

Vybavení, boty

Už víme na jakých tepech začít přípravu, určitě už máte i svůj cíl a teď jdeme na vybavení. To nepodceňujte. Vídám hodně běžců, co běhají v obuvi, kterou mají na obyčejné nošení. Musíte si uvědomit, že běh je hodně náročný sport a musíte se starat o své tělo, hlavně o kolena. Proto neváhejte a navštivte specializovanou běžeckou prodejnu, kde Vám poradí jakou obuv správně vybrat. Vy musíte odborníkovi říci, kde běháte, zda jde o asfalt nebo lesní cesty. Není bota jako bota, tak by odborníka měla zajímat i Vaše Váha.  Jen takový tip, když si koupíte nové boty, tak v nic zhruba týden jen choďte, ať si na boty Vaše noha zvykne a nemáte nějaké nepříjemnou odřeninu nebo mozol. Každá bota má svoji životnost, ze své zkušenosti vím, že v běžecké obuvi naběhám 700-800km a boty jsou na odpis. Všechny boty mají určité tlumení a to běháním časem ztrácí na funkci, kterou má plnit. Při koupi běžeckých bot si vezměte slabou ponožku, v kterých budete běhat. 100% běhejte ve slabých ponožkách. I když bude zima, tak noha je v botě stále v pohybu tak se nebojte, že se nezahřejete.

Další důležitou věcí jsou ponožky. Z vlastní zkušenosti vím, že není ponožka jako ponožka. Ponožky přes zimu si kupte nad kotníky, abyste měli achilovky v teple, a na léto stačí nízké.

Co vám pomůže při běhu, jsou kompresní podkolenky. Už jste je asi na hodně sportovcích viděli. Mají dvě základní funkce. První Vám pomůže při běhu, aby se Vám sval neklepal a tím netuhnul a byl stále v pohotovosti. Druhou je regenerace. Pokud je budete používat, tak si je po běhu nechtě klidně hodinu, aby se sval zregeneroval, dobře v něm proudila krev a neměli jste tolik bolavé svaly. Návleky se dají používat jak na lýtka, tak i na stehna. Návleky doporučuji kupovat kvalitní, na trhu je hodně imitací, a kvalita nikde. Návlek musí být hodně natěsno, aby plnil tu správnou funkci. Ze začátku půjdou maličko ztuha, ale toho se nebojte, kvalitní návleky se nevytahají a vydrží tak 2 roky. Ale to je podle používání, beru to podle sebe, když běhám obden.

Doporučuji nahlédnout na eshop www.fit-pro.cz a vybrat to správné „nářadí“, vhodná obuv a k ní velmi vhodný vysoušeč FOR-DRY či další sportovní pomůcky

Boty, ponožky a návleky máme a v další kapitole probereme oblečení

.

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.