Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Začátky suplementace aktivního člověka III.

V posledním díle naší minisérie o suplementaci se podíváme na poslední typ člověka. Tímto typem je muž v pubertálním věku. "Nakrmit" toto tělo do fáze, kdy dokáže budovat kvalitní hmotu není jednoduché. Pokusíme se vám trošku poradit. 

"Je mi 16 let a začal jsem chodit do posilovny. Měřím 175 cm a vážím 65 kg. Rád bych nabral svaly a měl alespoň 77 kilogramů."

Tohle je jeden z nejčastějších dotazů, které vidíte na všech facebookových stránkách či fórech, kde se řeší fitness, posilování, nabírání svalů a další věci. Ano, i fitness centra na menších městech jsou plná mladíků, kteří se zhlédli v Ronie Colemanovi, Philu Heatovi a další hvězdách kulturistického nebe.

Otázka je tedy jasná..

„Jak v pubertě, kdy tělo vydá obří energii na pouhý chod a fungování těla, zabezpečit dostatek živin pro další svalový růst?“ Takto mladé tělo je velmi náročné uživit a není jednoduché dodat mu dostatek kalorií navíc pro svalový nárůst a regeneraci.

Jak na to:

Kamenem úrazu je přehnaný důraz na suplementy a nikoli na základní potraviny. Proto opět zdůrazníme, že suplementy jsou doplňky stravy, nikoli jejich náhrada. Měli byste tedy být schopní dodat tělu jídlo alespoň 4-5 krát denně. Snídaní bohatou na sacharidy počínaje a konče večeří tak výživnou, aby ji tělo bylo schopno pálit až do rána. Pokud už jste překonali tento problém, pak se můžeme podívat na vhodné suplementy.

Kvalitní gainer 

Základem suplementace v objemovém období byl, je a dlouho bude, kvalitní gainer. Gainer je složka jednoduchých cukrů, sacharidů, proteinů a většinou částečně kreatinu. Je velmi důležité uvědomit si, že gainer je důležité dávkovat alespoň po 100g, a to ihned po tréninku a ideálně mezi snídaní a obědem. Díky gaineru dokážeme tělu dodat kalorie „navíc“, které pomohou svalům v regeneraci a růstu. Velmi důležité je dodržet dávkování. My doporučujeme dávkovat i v netréninkové dny, kdy tělo nechabne, ale naopak regeneruje!!!!

Multivitamín

Ano, na druhé místo dáváme multivitamín a nikoli kreatin. Mnoho mladých lidí naprosto postrádá ve stravě ovoce, zeleninu a další zdroje bohaté na vitamíny. Většinou ani netuší, jak je obsah jednotlivých vitamínů a minerálů pro správné fungování těla, ale i pro vstřebávání látek do krve a jejich správné fungování, důležitý! Silnou imunity tedy nezískáte pouze skrze vitamín C. Neméně důležitý je B-komplex apod. Samozřejmě nemůžeme opomenout hořčík, který se podává v magnesiových kapslích nebo ampulích obsahujících vitamín B6 pro jeho lepší vstřebávání.

Kreatin v jakékoli formě

Mnoho mýtů a nepravdivostí se točí právě kolem kreatinu. Ohledně jeho fungování, způsobu suplementace, účinků, ale i způsobů dopravy kreatinu do krve jsme psali článek již dříve. Není tedy třeba tento text rozvádět, ale je důležité si říci, že kreatin je látka, která se v těle běžně vyskytuje a získáváme ji například z červeného masa! A proto není třeba se suplementace tohoto produktu bát.

Tribulus terrestris a další testoboostery nejsou v tomto věku tím, jak si mnoho lidí myslí, co naše výkony povznese nad výkony těch ostatních. V tomto věku je v těle hormonů jako nikdy jindy. Proto není třeba přidávat látky na základě kotvičníku zemského! Ale soustřeďme se na příjem sacharidů, proteinů a kvalitní stravy.

Proteinový nápoj

Mnohdy produkt, který suplementuje 99% lidí po tréninku, aniž by tušili, že bohužel v tomto období tělo není téměř schopno přijmout proteiny a zabudovat je do svalstva. Tato chvíle přichází až hodinu po tréninku, nebo přes den mezi jídly. Protein je ovšem velmi důležitý pro růst kvalitního svalstva! Měli bychom jej však užívat ráno, mezi jídly či večer, delší dobu po tréninku. Nikoli Nemá však smysl užívat 80% vícesložkový protein ihned po tréninku.

V pubertě spálí tělo spoustu kalorií na pouhý chod a správné fungování. Proto je velmi těžké najít hranici, od které tělo dokáže využit energii pro budování kvalitní hmoty. Ovšem o to sladší je úspěch, kterého lze v tomto věku dosáhnout dokonale připraveným tréninkem a kvalitní suplementací.

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.