Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Začátky suplementace aktivního člověka II.

Ve včerejším díle základů suplementace jsme se podívali na dívku, která se pravidelně hýbe a chce se udržet fit a na poloprofesionálního sportovce. Dnes se pokusíme přiblížit, jak by měl užívat sportovní výživu další typ člověka.

Typ.č.3

"Snažím se sportovat alespoň 5x do týdne, bohužel trávím hodně času v práci. Strava je nepravidelná, přesto bych rád udělal něco se svou postavou. Měřím 185 cm a vážím 100 kg."

V tomto případě je bohužel patrné, že suplementy budou skutečně jen doplňkem a tím hlavním by měla být změna stravy. I přesto, že často a aktivně sportujete, může být problémem nepravidelná a špatná strava, a také typ tréninku. O typu tréninku se zde bavit nebudeme, ale o jídle se pobavit musíme, protože užívání sportovních doplňků je k tomu navázáno!

Jak nato:

Nastartování organismu začíná snídaní, ta by se měla stát součástí každodenního jídelníčku. Měla by obsahovat vysoké procento proteinu, ale zároveň hodně pro tělo důležitých sacharidů. Neméně důležitým zdrojem energie pro tělo jsou tuky. Ne ovšem nezdravé tuky, ale ty zdravé, jakými jsou například tuky obsažené v Omega 3 mastných kyselinách.

Omega 3 mastné kyseliny

Přesně tohle je ten zdroj tuků, ze kterého je vaše tělo schopné brát energii a zároveň ji neukládat do podkožního tuku. Již dříve babičky dávaly svým vnoučatům lžičku rybího tuku pro zdravé srdce, cévy a více energie. A tohle je přesně vaše lžička! Dalším možným zdrojem těchto tuků jsou MCT oleje.

Vícesložkový protein

Je základem vaší snídaně. Ta by se mohla skládat například z vločkové kaše, do níž přidáte 1-2 odměrky proteinu. Budete tak mít palivo na další 3 hodiny! Jindy to může být omeleta na sladko s přidaným proteinem nebo jen vaječná omeleta se třemi žloutky a šesti bílky.

Celý den byste měli mít po ruce něco k jídlu, aby se vaše tělo nezastavilo. Zapomeňtě ale na pizzu, KFC nebo další fast food. Vícesložkový protein by proto měl být i ve vašem autě nebo kanceláři. Tato složka potravy je totiž vyrobena z více druhů proteinu. Dokáže nahradit svačinu a dodat vašemu tělu energii na další 2-3 hodiny. Pokud vás obtěžuje míchání proteinu, existují ještě dvě varianty. V Americe jsou například velmi populární hotové proteinové drinky nebo proteinové tyčinky, které koupíte na každém rohu. Bavíme se ale stále jen o doplňku. Pokud máte možnost, vždy byste měli sáhnout například po zelenině!

Spalovač tuků

Ano, ani tato věc by neměla chybět ve vašem plánu. I přesto, že se snažíte vybudovat kvalitní hmotu, neměl by vám být tento doplněk stravy cizí. Spalovač tuků je pouze pomůckou pro efektivnější spalování při kardio cvičení. Ano, na kardio trénink byste rozhodně neměli zapomínat! Jedná se o sportovní pohybovou aktivitu, během níž stíháte okysličovat vaše tělo! Například tedy spinning, ani rychlý běh, nejsou ideálními parťáky. Přínosnější pro vás bude jogging nebo hodina na kole, než 20 minut ostrého běhu či spinningu!

100% Casein

Tento doplněk stravy vás uchrání od vyhazování vaniček tvarohu, které jste si nakoupili v Makru na týden dopředu a nakonec na ně bohužel nevyšla řada. Ano, ideální večeří by pro vás mohl být tvaroh, nebo sýr Cottage se zeleninou apod. Ne vždy se vám však chce cpát do sebe 200 gramů tvarohu, a proto je 100% casein, jenž se navíc vyrábí v mnoha výborných příchutích tím, co můžete sbalit na cesty nebo si dát doma u televize.

Další, a nespornou výhodou caseinu, je jeho upotřebení v domácnosti! Až se budete dívat na některý z fitness receptů, a rozhodnete si doma dělat proteinové palačinky, pak určitě použijte casein!
Díky použití caseinu, a nikoli proteinu, budou vaše palačinky mnohem vláčnější a chutnější.

"Takže, pokud jste se poznali v popisu, doufáme, že jsme vám alespoň lehce pomohli s tím, co byste měli suplementovat a  jak se chovat ke svému metabolismu. Pokud vás zajímá trénink, který by pro vás byl vhodný, napište nám do komentářů a my se vám pokusíme poradit!"

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.