Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Yakuza plánuje rok 2014

Eldar Rafigaev je jméno, které je v Čechách téměř neznámé.  Pokud však řeknete jméno Yakuza, fanoušci bojových sportů zbystří. Tuto přezdívku užívá šestadvacetiletý bojovník původem z Moldávie, jenž se stal postrachem všech svých soupeřů. Yakuza je nositelem fialového pásu, který je předposledním stupínkem před černým pásem, jímž se pyšní skuteční mistři brazilského Jiu Jitsu. Yakuza za letošní rok procestoval celou Evropu, kde navštívil nespočet turnajů a získal mnoho medailí.

My jsme se pro vás rozhodli zjistit, jak Eldar hodnotí sezónu 2013, a jak se připravuje na rok 2014. Ten  se ponese ve znamení mnoha velkých a důležitých turnajů. Sezóna by to měla být více než úspěšná, naposledy, když se s námi Yakuza bavil, chystal se na European Grappling Championship asociace NAGA v Levallois ve Francii. Na tomto šampionátu získal Yakuza dvě zlaté medaile. Jednu v boji v kimonu a druhou v boji bez kimona (no gi). Doufejme tedy, že Yakuza po tomto rozhovoru před sezónou 2014 dopadne stejně na všech dalších velkých turnajích.

Eldare, loňská sezóna byla, jak víme, úspěšná. Je ale něco, co chceš na sezónu letošní změnit , viděl jsi někde chybu?

V loňském roce jsem absolvoval 17 turnajů a získal 28 medailí. Sezóna to byla vydařená, ale moje největší chyba přišla na nejdůležitějším turnaji. Na mistrovství světa v Abu Dhabí jsem prohrál v druhém kole s olympionikem z Ruska a o velký úspěch tak přišel.


Kolik času musí zápasník tvé úrovně věnovat tréninku a jak náročné jsou tréninkové jednotky?

Na tréninku trávím každý den mnoho času, někdy trénuji i dvakrát denně. Tréninky jsou převážně technické. Jedu vždy na 100% a nechávám tam vše!!!

Jsi jedním ze šťastlivců, kteří dostali od boha 190 cm na výšku, 95 kilogramů svalů a neuvěřitelnou sílu. Stačilo se jen naučit techniku, nebo na sobě musíš dřít i v posilovně?

Ano, mé fyzické předpoklady jsou téměř ideální. Bohužel na posilovnu nezbývá vůbec čas, což bych ovšem velmi rád napravil.

Díky naší spolupráci máš možnost užívat i suplementy, jaké sis vybral a proč?

V tuhle chvíli jsem si vybral BCAA Mega caps 1100 od Olimpu a Protein 80 plus od Weider sports nutrition. V tuhle chvíli jsem potřeboval začít hlavně užívat ve velkém množstvím aminokyseliny, abych nebyl unavený a regeneroval. Protein jsem zvolil vícesložkový, abych mohl mezi tréninky dohnat bílkovinový deficit a měl stále dost energie!


Držíš se striktně Jiu Jitsu nebo zkoušíš i MMA a podobné sporty? Patří to do tvé přípravy?

V tuhle chvíli se věnuji striktně Jiu Jitsu a graplingu. V blízké době bych se ovšem rád pokusil i o úspěchy v MMA a zařadil jej do tréninku.


Má člověk jako ty v České republice konkurenci?

Je těžké to přiznat, ale na české scéně moc konkurence není, a proto absolvuji převážně zahraniční turnaje.

Jak hodnotíš vývoj Jiu Jitsu v České republice?

V České republice jde Jiu Jitsu kupředu. Úroveň stále roste, ale bude ještě chvíli trvat, než doženeme zahraniční scény.

Kam se chystáš v roce 2014?

První závody roku 2014 mě čekají  4. ledna v Polsku.  Dalším turnajem je mistrovství Evropy, které se koná 23. ledna v Lisabonu. V průběhu roku se chystám na turnaje v Itálii, Curychu, Francie, či Finska.

(Yakuza z polského turnaje přivezl opět zlatou medaili a zahájil tak sezónu ve velkém stylu! pozn. red.)


Oblíbená předzápasová hudba?

Velmi rád poslouchám hudbu 80. let.

Díky Eldare za tvůj čas a přejeme ti do sezóny 2014 mnoho úspěchů, ať se ti vyhýbají zranění a můžeme se těšit na tvé další úspěchy!

Díky

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.