Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Vycházející hvězda Crossfitového nebe..

Petr Schlegel je novou tváří, která se prvně objevila na crossfitové scéně, při závodě, Czech Beast 2013. Tato premiéra přinesla Petrovi hned vítězství, které obhájil i na No Excuse 2013. Proto jsme Petra, který se stal součástí týmu FIT-PRO CZECH vyzpovídali, abyste se dozvěděli, jaká byla cesta na vrchol..

Petře, pověz nám tedy jaké byly tvé začátky.

Vystudoval jsem gymnázium, poté učitelství obor tělesná výchova- německý jazyk. Na to jsem se vydal směrem tělesná výchova a udělal si doktorát a nyní jsem ještě studentem FTVS.
Ke sportu mě přivedli rodiče a od svých šesti let pravidelně něco dělám. Vyzkoušel jsem všechny sporty, které mi přišly pod ruku. Na vysoké škole jsem se hodně věnoval sportovnímu lezení, ale kvůli zranění jsem s ním musel přestat. 

Kdy jsi se dostal ke Crossfitu a jak dlouho trvalo přemýšlení, zda přestoupit z občasného trénování do elitní třídy?

CrossFit jsem objevil někdy na přelomu let 2011\2012 a poměrně dlouhou dobu to byl doplněk mých dalších aktivit. Ze začátku se jednalo spíše o intenzivní tréninky, které neměly hlavu ani patu, ale jak jsem se začal o CF více zajímat, zlepšoval jsem je a začal jsem tomu propadat. V lednu jsem se definitivně rozhodl, že zkusím využít svoje znalosti o tréninku a výživě a pokusím se co nejvíce posunout. 

Byl Czech beast tvým prvním závodem, nebo jsi absolvoval nějaké jiné závody?

Do Czech Beastu jsem si vyzkoušel pouze CF games open, kde jsem si chtěl ověřit, jak jsem na tom v porovnání s ostatními (a podle očekávání to nebyla žádná sláva). Svoje první závodění jsem si naplánoval právě na Czech Beast – do té doby jsem jen po očku sledoval českou scénu a výkony těch nejlepších atletů.

Jaké byly ohlasy nato, že téměř neznámý závodník „smazal“ v Ústí borce jako Jindro Tovaryš, Martin Štěpánek, Vláďa Brzokoupil apod?

Ohlasy byly pozitivní – nejvíce si cením pochval svého nejbližšího okolí, které bylo (stejně jako já) překvapené tímto úspěchem. Od zmíněných i dalších borců jsem čekal, že jim budu „koukat na záda“, ale dopadlo to jinak.:) Každopádně je příjemné vyrovnaně soupeřit s lidmi, které jsem sledoval a obdivoval jejich výkony. Na druhou stranu - CF je nejkomplexnější sport a na závodech může člověka potkat cokoliv, což znamená, že pořadí na jednotlivých závodech může být velice rozdílné.

"V lednu jsem se definitivně rozhodl, že zkusím využít svoje znalosti o tréninku a výživě a pokusím se co nejvíce posunout. "

Cítil jsi před No Excuse tlak, po tom co jsi předvedl na Czech Beast?

Cítil jsem povinnost sám k sobě, potvrdit výkon z Czech Beast. Kdybych např. nepostoupil do finále, hodně by mě to mrzelo a důsledkem by byly alespoň třífázové tréninky.:D Oba závody byly z hlediska WODs velice odlišné, což se projevilo i na výsledkové listině – takže příště to může být zase plně jinak..

Vzhledem k tomu, že působíš jistě jak při vzpírání, tak gymnastice, cítíš někde slabinu? 

Jsem rád, že působím jistě, ale příliš se tak necítím.:) Slabin je spousta – nejsem typický silový typ a vzhledem k mé postavě mám velice daleko od vzpěrače nebo gymnasty (připomínám spíš běžce na 800mJ). To právě musím dohánět např. technickým provedením. Vždy když narazím na nějakou slabinu, snažím se na ní pracovat – když jsem se např. někdy v únoru začal učit doubleunders, asi měsíc jsem chodil se šrámy na rukou a nohou, a na tréninku často švihadlo putovalo vzduchem za doprovodu nehezkých slov.. a pak to najednou šlo a bylo po slabině.:)

Jak často trénuješ a myslíš, že se jde dostat z českých podmínek na profi, nebo alespoň polo-profi úroveň?

Objem tréninku a intenzitu pozvolna zvyšuji a čekám, co je moje tělo schopné vydržet a zregenerovat. Takže jsou to někdy 4 a někdy 6-8 tréninků týdně. (pokud by to někoho inspirovalo, můj trénink ale mimo jiné představuje atletický ovál, bazén, strečink apod.)

Myslím, že Evropské úrovně lze dosáhnout, i když je nám stále trochu vzdálená. Ono je to také o podmínkách – málokdo si může dovolit trénovat, odpočívat, jíst nebo suplementovat jako profesionál. Každopádně by bylo hezké, sledovat výkony Čechů na CF games europe.

Jaké jsou další cíle?

Dalším cílem jsou CF games open 2014 – konkrétní umístění nyní těžko odhadovat, to se uvidí podle formy. Do té doby možná zimní Czech Beast nebo Battle of London. Ale vše budu podřizovat aktuálnímu zdraví. Dalším velkým cílem a přáním je méně zanedbávat svou rodinu, která je zatím nesmírně tolerantní a podporuje mě při všem, co dělám.

Díky Petře za odpovědi a těším se na další společné úspěchy ve kterých se ti pokusíme vyjít maximálně naproti!

Tým FIT-PRO CZECH 

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.