Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

V dnešní uspěchané době, kdy je náš organismus vystavován negativním vnějším vlivům, zejména fyzickému, ale i psychickému stresu, je nanejvýš nutné zařadit do jídelníčku i doplňky stravy obecně a zejména pak právě vitaminy a minerální látky, které pomohou našemu organismu správně fungovat.

Jak už tak ale bývá téměř ve všem, i nákup kvalitních a pro nás vhodných a dobře využitelných vitaminů a minerálních látek, není samozřejmostí. A tak většina z nás, když už získáme motivaci na nákup vitaminů a minerálních látek, snad ze zvyku, snad z pohodlí, volí cestu do lékárny. Zpravidla to bývá v zimě, v období nemocí či nějakého celkového zvýšeného vyčerpání organismu, které právě během nemoci nastává. Řekneme si například o vitamin C, nebo vitaminy skupiny B. Takové pak i dostaneme, zaplatíme zpravidla nemalou částku a spokojeně odcházíme. Jenže…!

V jaké formě že to vlastně ten vitamin nebo minerální látka je? Je dobře vstřebatelný? Dostanu za své peníze i dobrou využitelnost produktu? A jaký je vlastně jeho obsah, poskytuje vůbec pro námi požadovaný efekt dostatečné funkční množství dané látky? Vím, co si asi nyní říkáte, prostě jdu a koupím si vitamin… Ale ono to vážně tak jednoduché není, a pokud se alespoň trochu nebudeme orientovat, patrně málokdy dostaneme to, co chceme a potřebujeme.

A v čem že se vlastně mohou produkty na trhu tak zásadně lišit?? Pojďme si tedy nejprve říci trochu teorie:

Základní dělení výživy je na MAKRONUTRIENTY (bílkoviny, tuky a sacharidy) a MIKRONUTRIENTY (vitaminy, minerální látky a stopové prvky). Rozdílem mezi nimi je to, že mikronutrienty nemají žádnou energetickou hodnotu, nicméně jsou nezbytné pro její využití a správnou funkci organismu snad ve všech možných biologických procesech. Proto se jejich nerovnováha může projevovat mnohými různými příznaky – od nevolnosti, slabosti, špatného stavu pokožky, vlasů, zbarvení pokožky, únavy až po nesprávnou metabolizaci některých makronutrientů a třeba s tím spojenou nadváhu či malnutrici (podvýživu).

Vitaminy a minerální látky jsou látky esenciální (nepostradatelné), to znamená, že si je naše tělo neumí samo vytvořit a musíme je tak přijímat z vnějšku. Samozřejmě ideálním zdrojem je pestrá racionální strava. Bohužel však z výše uvedeného vyplývá, že když je náš nárok na krytí potřeby tak vysoký, že jej nejsme schopni pokrýt z běžné stravy, tak je potřeba sáhnout po koncentrovaných formách, tedy doplňcích ve formě vitaminů a minerálních látek.

Jak bylo výše naznačeno, je mnoho možných variant, se kterými se můžete setkat a které můžete koupit. Některé lepší, jiné horší. Důležité tedy je zaměřit se na dostatečné množství zastoupených látek v produktu a co se týká minerálních látek, zde se v poslední době již dostává do popředí zájmu tzv. chelátová forma minerálních látek. Tedy forma, která je pro tělo daleko více využitelná, než doposud běžně užívané organické a anorganické sloučeniny.

Co se týká množství zastoupených látek, to je dáno vyhláškou ministerstva zdravotnictví číslo 450/2004 Sb. a novely 330/2009 Sb. , která udává doporučenou denní dávku (DDD) jednotlivých látek. Vychází však z běžné zdravé populace pro zachování standardních biologických procesů. S ohledem na toto si ještě dovolím poznamenat základní rozdělení vitaminů, které se dělí na ty rozpustné v tucích – A, D, E, K a na ty ostatní (vitamin C a vitaminy skupiny B), které jsou rozpustné ve vodě. Toto rozdělení je pro nás důležité z důvodu obav možného předávkování při vysokých koncentracích, které se však týká pouze vitaminů rozpustných v tucích. Důležité tedy není jen množství, ale také forma.

Jedním z nejvyváženějších a nejkomplexnějších produktů na trhu, který Vám mám tu čest představit a nabídnout, je Olimp Vita-Min Multiple Sport, který nejen, že splňuje výše uvedená kritéria množství i formy použitých látek, ale své kvality potvrdil i získáním prestižní ceny GPC editor´s choice v LAS Vegas za rok 2018 v kategorii multivitaminů. Již letmým pohledem na obsah produktu víte, že toto je správná volba, kterou můžete pořídit nejen u nás, ale například i na lékárenském eshopu ZDE, kde značku OLIMP nabízejí.

TIP: Jen pro zajímavost, zkuste si tento produkt porovnat s některým běžně dostupným multivitaminem, který seženete v lékárně.

Dalším neméně zajímavým produktem, který Vám můžeme pro lepší regeneraci, preventivní obranyschopnosti či na podporu výkonu nabídnout, je WEIDER Mega Bolic pack, který co „ztrácí“ na obsahu a formě vitaminů a minerálních látek, to „dohání“ obsahem rostlinných extraktů a adaptogenů. Acai, Spirulina, Ženšen, Ashwaghanda, … To vše pomůže Vašim výkonům!

A protože je naše nabídka pestrá a široká, do třetice zmíním ještě produkt AR-FIT FORMULA od italské značky NAMED SPORT, který kromě vitaminového a minerálního komplexu a extraktů z rostlin navíc obsahuje kofein a taurin a je tak skvělým předtréninkovým doplňkem.


Pokud byste preferovali tekutou formu, pak i pro Vás máme řešení v podobě produktu  VIT-ACELL od společnosti MAX MUSCLE, který nejen, že obsahuje komplex vitaminů, minerálních látek a extraktů z rostlin, které působí, jako silné antioxidanty, ale je navíc bez cukru slazený pouze sukralózou.

Ať už si vyberete jakýkoliv z výše uvedených produktů, rozhodně uděláte pro svůj organismus, pro své tělo, své výkony a regeneraci dobrou věc. Vitaminy a minerální látky jsou pro nás velmi podstatné (nepostradatelné) a není na místě se jim věnovat méně, než jakékoliv jiné živině. Ať už se zaměříte na přírodní formu či doplňky stravy, určitě je dobré mít přehled. Chtějte za své peníze i odpovídající kvalitu, Vaše tělo z to bude rádo.

Autor: výživový poradce, trenér a aktivní sportovec Petr Svačina

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.