Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Viktor Pešta MMA heavywheight

Přinášíme Vám rozhovor s Viktorem Peštou, který se utká s Lukášem Ťupou 7.12.2013 v Praze o titul šampiona těžké váhy MMA organizace GCF. Viktor je mladý talent českého MMA, který ochutnal již i zápasy mimo naši republiku.

Ahoj Viktore! Kolik ti je, odkud jsi a kde je tvůj domovský gym?

Je mi 23 let, pocházím z Rožmitálu pod Třemšínem, ale kvůli studiu (policejní akademie) a tréninku bydlím Praze, kde trénuju v Pentagymu.

Jak jsi se k MMA dostal? Dělal jsi někdy nějaký jiný bojový sport?

Před MMA jsem jiný bojový sport nedělal. Provozoval jsem akorát musado, což není bojový sport, ale spíše sebeobranný systém. Jakmile jsem zkusil MMA, bylo mi jasné, že na musado kašlu. Tehdy jsem začínal v Příbrami pod vedením Jiřího Veseckého.

Jakých úspěchů jsi už dosáhl?

Největší dosavadní úspěch je výhra nad Christianem Colombem, což je jednička skandinávského žebříčku. Nicméně doufám, že mezi své úspěchy brzy zařadím i titul šampiona GCF.

Kdo jsou tvoji aktuální trenéři, kteří tě připravují na titulový zápas?

Mým hlavním trenérem je Daniel Barták. Striking mě učí Michal "Zub" Novotný a s celkovou přípravou dopomáhá i Jiří "Mamut" Paluska.

Máš před svým nejdůležitějším zápasem – o titul šampiona těžké váhy organizace GCF. Na co se v přípravě nejvíce zaměřuješ?

Vzhledem k tomu, že mě čeká zápas na pět kol soustřeďuji se především na výdrž a tempo. Dávám si kruhové tréninky 5x5 minut a v poslední době jsem přidal i běhání na páse 5x5 minut.

V čem je jiná tvoje příprava na titulový zápas?

Zejména v kondičních trénincích, jak už jsem zmínil. Nicméně celkový drive je také o dost větší.

Máš nějaký speciální dietní režim?

Vzhledem k tomu, že do zápasu neshazuju, tak žádný vyloženě speciální jídelníček nemám. Nicméně dodržuju základní principy sportovní výživy.

Používáš v tréninku nějaké suplementy?

Používám protein Profi Mass od Olimpu a BCAA mega caps 1100 taktéž od Olimpu. Potřebuji hlavně co nejrychleji regenerovat pro další nálož tréninků!

Pokud vyhraješ titul, jaké budou tvé další kroky? Máš vytyčený nějaký cíl, kterého chceš dosáhnout?

V budoucnu bych se rád uchytil v nějakém prestižním zahraničním týmu (na čemž už nějakou dobu pracuju). Jinak je mým hlavním cílem (tak asi jako u všech bojovníků) zápasit v UFC. To je můj největší motor a na nic menšího nemyslím.

Co by jsi doporučil těm, kteří se chtějí MMA věnovat naplno?

Nejdůležitější je podle mě správný výběr trenéra a kolektivu. Se špatným trenérem se můžete můžete naučit špatným návykům, které se budou v budoucnu těžko odbourávat. A dobrý kolektiv je nezbytný pro to, aby trénink byl zábava a ne utrpení

Přejeme Ti hodně štěstí do titulového zápasu! Hodně síly na cestu za tvými sny!

Tým FIT-PRO CZECH

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.