Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Úspěšný návrat do Británie

Jsou to přesně dva dny od chvíle, kdy se Radek Hadrovský vrátil z Manchesteru, kde se zlčastnil letošních Athletes Games. Radek Hadrovský již v loňském roce exceloval na bristském Battle of London a letos se opět nenechal zahanbit a uloupil v Anglii první místo.

Radku, včera sis odvezl z Anglie opět zlatou medaili. Jaké jsou pocity den po závodě?

Je to super pocit. Obzvláště když vítězství obhájíte. Letos to bylo o to krásnější, že jsem měl s sebou svojí přítelkyni Andy, která to neskutečně prožívala a byla mi velkou oporou.


Tuším, že dnešek je opět velmi bolestivý den. Není tomu ale tak dlouho, co jsi se dostával ze zranění nohy. Limitovalo tě to nějak při závodě?

Ano bolí mě celý člověk, ale ta radost to přebíjí. V průběhu kvalifikace (listopadu) jsem si potrhal na zadní straně pravé nohy svalová vlákna. Díky tomu jsem nejel ani Garman Throwdown. Na dva týdny jsem vypustil trénink nohou a chodil na masáže. Díky bohu mi to nevadilo při dřepech, takže jsem jel lehčí zátěž a cviky jako přemístění a pozvedy jsem nechal spát až do začátku ledna. V průběhu závodu to bylo v pohodě, ale stejnak to máte v hlavě. Myslím že jsem měl malou rezervu ale i tak jsem spokojen s tím, co jsem nazvedal. Díky bohu noha drží a to je podstatné


Radku když se zpětně díváš na obě vítězství, Londýn a Manchester, které je pro tebe cennější?

Pro někoho to bude znít jako klišé ale ze všech tří velkých závodů byl tento nejtěžší. Ve Francii to bylo dáno velkou pestrostí jednotlivých WODs, ale tady to bylo určitě nejvíc. Už to že bylo osm kol je mazec, a když vám pracuje ještě psychika. Je super vyhrát ale obhajovat je podstatně těžší.


Jak bys hodnotil konkurenci na Athletes games?

Kluci nespí, celý crossfitový svět jde neustále dopředu. Všem se postupně vyrovnávají slabiny. Příklad loni jsem hodně těžil z chůze ve stojce. Letos to byl normál pro polovinu startovního pole. I silově se to zvedlo, když to takhle půjde dál, budu muset trénovat dvakrát denně.


Nezadržitelně se blíží Openy, jak to vidíš se svou účastí?

Open zkusím, jak se říká je to takový svátek všech crossfitaku. Zkusím se probojovat do dalších kol. Uvidíme, vše bude o tom, jak postaví jednotlivá kola. Zatím jsem šel Open jen jednou a mě to moc nesedí. Pro mě není ukazatel výkonnosti. Na závodech porážím kluky, kteří byli v top padesát z celého světa. To není namyšlenost. Prostě když je pak vidím v akci, trochu žasnu. Mám z nich respekt a pak jsem překvapený. Ano Open je pro mě moc těžká spartakiáda kde se točí dokola jen pár cviků. Snažím se je trénovat, ale něco prostě nejde, buď to dělám špatně, nebo jsem moc tlustý. Celý rok jsem se snažil zapracovat na fyzické kondici hlavně běh a prostocviky jako burpee hrazda a kruhy. Vše se snad podařilo, aspoň tady v Manchesteru se mi to potvrdilo, ale třeba švihadlo je pro mě noční můra přitom půl roku zpátky mi nedělalo extra problém. Vše začalo při kvalifikaci do Rakouska a pak už se to vezlo. Holení kosti mě tak bolely, že jsem se budil i v noci. Od té doby je to moje noční můra, ale to je moje blbost.

Na závodech byly ještě další závodníci z Čech a Slovenska, jak hodnotíš vystoupení Míši a kluků ze Slovenska?


Míša je super myslím že má našlápnuto na skvělou závodní dráhu. Viděl jsem ji ve Francii a tady už byl vidět obrovský posun vpřed. Stejně jako u mě doladit švihadlo kruhy a bude to mazec. Hlavně Míša má svůj rozum, ví co chce a co ne. Nemá potřebu se hnát za výsledkem za každou cenu, má to v hlavě srovnané. Míša je super i jako člověk skromná a pohodová jsem s ní rád, je fajn. Kluci bojovali, hlavně Ludovit Czokoli myslím že třetí kolo mu sedlo měl super skóre a Erik šel na to, co měl. Jinak kluci v top elite kategorii jsou někde jinde, ať si říká kdo chce, co chce. Někdy mám pocit, že přišli z jiné planety. To není o tom, že dáš kilo na Snatch nebo 130 Jerk, to je v neskutečné výdrži obrovském fyzickém potenciálu atd. Koukněte na WOD6 tohle si nejlepší dávali bez zastávky jako třeba CH2B pull up a běh byl spíš sprintem atd. Tady je jejich síla, v tom je rozdíl mezi námi a Evropou.


Jak se ti líbila organizace závodu? Viděl jsi pokrok oproti loňskému roku?


No v Londýně mi to přišlo asi o něco lepší, jak hala, tak zázemí pro nás závodníky ale i tak to bylo po všech stránkách super. Možná mohli ve warm up zóně trochu zatopit ale ono i v autobusech byla zima, asi jsou na to zvyklý


Na jaké závody se v sezóně 2015 budeš připravovat?

Kromě Open o mě do léta neuslyšíte. Rád bych na Czech Beast a tím nakopnout podzimní sezónu. Do té doby si odpočinu. Tenhle rok jsem přepálil a taky se mi to vrátilo. Ty zranění nejsou jen tak. Tělo vám něco říká a poslouchat se musí a já neposlouchal.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do další přípravy a hlavně pevné zdraví!

Děkuji za rozhovor a materiální podporu, kterou mi Fit-pro.cz poskytuje

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.