Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Předně Vojto příjměte prosím gratulace k Vašim dosavadním úspěchům jménem fit-pro.cz. Prozraďte prosím našim čtenářů jakých úspěchů se Vám v předešlých dvou sezonách podařilo dosáhnout, a který úspěch je momentálně nejnovější?

            Moc děkuji. Moje první závodní sezóna byla před rokem. Tedy v roce 2015, kdy jsem se zůčastnil Mistrovství Čech a České republiky v kulturistice juniorů. Tady se mi na obou soutěžích podařilo vyhrát jak váhovou kategorii do 77 kg tak i absolutní vítězství. Letos jsem zatím startoval na Mistrovství Čech a České republiky, ale už mezi muži ačkoliv jsem ješte junior. Bylo to hlavně kvůli tomu abych si po roce zase zkusil pózování před publikem, aby jsme zkusili barvu a nasál jsem tu závodní atmosféru. Nicméně i tady jsem na obou soutěžích vyhrál váhovou kategorii do 82,5 kg a potvrdil obě i absolutním vítězstvím. Nejnovější úspěch je tedy Mistrovství ČR mužů.

Odkdy Vás uchvátila kulturistika, a čím? Jsou i jiné sporty, v kterých jste dříve figuroval?

            Kulturistika mě zajímá snad od té doby, kdy jsem skončil svůj první trénink v posilovně vůbec. Respektive jsem začal sledovat trochu dění okolo cvičení. Víc jsem k ní přičichl až když jsem poznal Štepána Ginzela a sledoval jak se připravuje na soutěže Men's Physique. Čím mě uchvátila? Myslím, že snad vším. Než jsem se začal věnovat jen kulturistice tak jsem si prošel kick boxem a thajským boxem a chvíli jsem přičichl i k MMA.

Pokud byste si měl vybrat 3 kulturisty, kteří Vás svou postavou/tréninkovým nasazením/osudem nejvíce oslovují, kteří by to byli?

            Určitě Flex Lewis. Je to jeden z mých vzorů. Nicméně nemám takto nastavené své TOP 3 kulturisty. Ať už je to právě Flex, Arnold, Phil, Frank Zane a další, všechny velká jména kulturistiky si podle mě zaslouží svůj obdiv. Nicméně se momentálně motivují spíše u svých přátel než u těchto velikánů.

Dokážete si představit, že byste startoval v kategorii Men’s Physique?

            Představit si to asi dokážu, nicméně by byla škoda schovat moje nohy. Nehledě na to, že bych měl lýtka velké jak stehna většiny soupeřů :) Samozřejmě nic proti nim, ale startovat mezi nimi určitě nebudu.

Jsou určité partie, které v tréninku cvičíte nejraději?

            Oblíbené partie nemám. Snažím se, aby každý trénink stál za to a aby mě bavil.

Jste spíše zastáncem cvičení na strojích, nebo volných vah?

            Záleží na tom co je to za stroj a jak na daný cvik tělo reaguje. Nicméně mám radši volné váhy.

Myslíte si, že člověk, který nikdy nezakusil závodní přípravu/dietu dokáže pochopit fyzické a psychické rozpoložení závodníka v předsoutěžní dietě? Jak se v ní cítíte vy?

            Určitě nedokáže. A pokud někdo, kdo si tím vším neprošel tvrdí, že jo, tak kecá. Tím si člověk prostě musí projít od začátku do konce, aby věděl jaké to je. Já se v ní cítím jak kdy. Minulý rok jsem to měl tak, že čím víc jsem byl unavený, tím víc jsem měl všechno „na párku“ a byl v pohodě. Letos to bylo zase trochu jiné. Měl jsem své nálady, ale nebylo to nic strašného.

Pokud nahlédneme mimo svět sportu, jaké jsou Vaše další koníčky?

            Mimo kulturistiku dělám také historický šerm. Už asi od svých 14 let. Teď mám ale pauzu a soustředím se na závody.

Posloucháte během tréninku hudbu, či raději trénujete s čistou hlavou? Případně jaký hudební styl vás nejvíce nakopne?

            Většinou jo. Hlavně když hraje v posilovně komerční rádio. Vyhraněný hudební styl na cvičení nemám. Ale playlist se skládá spíše z rapu a metalu.

         

Doplňky stravy určitě ve Vaší přípravě hrály podstatnou roli. Které jsou Vaše nejoblíbenější?

            To určitě hrály. Kdybych si měl vybrat tak asi hlavně Extrapep. Ta nahořklá chuť je prostě návyková. Samozřejmě taky BCAA a tak dále.

ipouštíte si tlak na umístění před závody? Jak se s ním případně snažíte vypořádat, a u čeho se Vám nejlépe relaxuje na závěru diety?

            Dobré umístění se u mě po loňské sezóně očekává. Nicméně to je pak jen příjemný bonus na závěr závodu. Hlavní je, jestli jsem se překonal já sám. Jestli vyšlo vše, jak sme s trenérem nastavili a tak dále. Takže ten "tlak" vnímám jen minimálně. V závěru diety se snažím co nejvíce odpočívat a nezatěžovat se zbytečnostmi. K tomu mi pomáhá hlavně rodina, trenér, tým, přítelkyně a přátelé.

Chcete touto cestou někomu poděkovat za jakoukoliv podporu ve Vašem snažení?

            V první řadě trenérovi a tím je Štepán Ginzel. Hlavně díky němu jsem dosáhl všech svých úspěchů. Taky Verče Szalayové a Tomáši Práškovi, Jirkovy Vackovi, Tomáši Burešovi a dalším. Všem co mě jakkoliv podporují, fandí a motivují. Svojí přítelkyni za super zázemí a trpělivost, rodině za podporu. Určitě Fit Pro CZECH za suplementaci a doplňky ke cvičení. Je to obrovská pomoc hlavně v závěru přípravy a moc si ji vážím.

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.