Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Prague Team Battle 2014 rekapitulace

Láska ke sportu, obdiv ke sportovcům a touha udělat pro ně něco velkého. To byly hlavní myšlenky, které stály u zrodu největších smíšených crossfitových závodů v České republice. A tak vznikl Prague Team Battle, jehož první úspěšný ročník se uskutečnil v sobotu 7. 6. 2014 v Praze.

Už týden před akcí bylo jasné, že to bude pořádný nářez. A to nejenom díky tomu, že se přihlásilo 49 týmů z 6 evropských zemí, ale zejména proto, že bylo hlášené extrémní vedro. Závodníci tak mohli vytušit, že se na rozpáleném asfaltu před Tipsport arenou pořádně zapotí.

"Už týden před akcí bylo jasné, že to bude pořádný nářez"

Přípravám předcházely bezesné noci, kdy se makalo na tom, aby závodníkům v sobotu nic nechybělo. A tak, když se v 6.30 otevřely registrace, čekala na atlety špičkově připravená závodiště a hlavně slibovaný full-service v podobě ledové kádě, maséra, fyzioterapeuta, suplementace. A jako bonus energie v podobě banánů a free wi-fi od sponzora GORILA mobil.

Registrace šlapala jako hodinky..

..a nic nebránilo tomu, aby po úvodním přivítání, krátkém meetingu atletů s hlavním rozhodčím Iljou Čížem, odstartoval v 9.10 první WOD. Vybavení bylo speciálně vyrobeno pod značkou BEAR FOOT, která si na PTB připravila pěkné vychytávky. Například YOKE se objevil na závodech v ČR/SK úplně poprvé. Závodníci z něj asi byli nejvíce překvapení a dal jim pořádně zabrat.

Už po prvním WOD s názvem Iron Spirit bylo jasné, které týmy budou PTB kralovat. Ve druhém WOD 24U a Muscle Plank prověřili atleti nejenom své silové, ale i gymnastické dovednosti. Kolem poledne už slunce před Tipsport arenou pálilo o sto šest a nejvíce navštěvovaným místem se mezi jednotlivými disciplínami staly ledové kádě. Ačkoliv se rozpustilo 400 kilogramů ledu, stejně to bylo málo. Kdo se nevešel do kádě, rozcvičoval se a hledal stín ve stanu Reebok Crossfit. Vedle stanu byl zaparkovaný Reebok Double decker, kde mezitím návštěvníci mohl omrknout i nové módní vychytávky značky Reebok.

"Například YOKE se objevil na závodech v ČR/SK úplně poprvé."

Přes úmorné vedro byli atleti stále nabuzení a bez problémů se mohlo přejít k dalšímu WOD. Move and Hold se ukázalo být v reálu komplikovanější, než na papíře! Pro některé atlety se kamenem úrazu ukázaly zejména HSPU v kombinaci s výdrží ve shybu. Silovku vystřídalo vydatné kardio Fast and Furious, které obnášelo hlavně angličáky, kliky a dřepy na rychlost, což všechny borce v 35 stupních na slunci vyloženě potěšilo.

Do finále pak postoupili ti nejvytrvalejší a nejodhodlanější..

..Finálové WOD nejlépe sedlo týmu Czech Beast v čele s Davidem Egydym, který dokončil WOD 5 v čase 4:29 a suverénně tak porazil i do té doby nekompromisní tým Reebok HESTreZ. Nutno říct, že WORM byl velmi těžký, mužské špalky měly 37 a dámské 25 kilogramů, což je snad ještě víc, než měl WORM v americe na CrossFit games.

Co říci na závěr?

Byla to prostě pecka. Určitě je do příštího ročníku co zlepšovat, ale první PTB nastavil vysokou laťku všem dalším závodům. Závodníci, náhodní kolemjdoucí, fanoušci, dobrovolníci a celý organizační tým vytvořili skvělé závody s jedinečnou atmosférou. Velké díky patří i sponzorům, bez kterých by byl PTB poloviční: WEIDER, GORILA mobil, Reebok CrossFit, SHP, Ondrášovka, Intertech, Muscle&Fitness, FITPLUS SK. A tohle celé pod taktovkou týmu z FIT-PRO CZECH & BEAR FOOT!

Kompletní výsledky naleznete na www.pragueteambattle.cz

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.