Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

FČST se představuje..

Federace českého silového trojboje (FČST)

FČST byla založena v měsíci říjnu, roku 2011. U založení bylo 5 sportovních klubů, které v minulosti působily v různých asociacích zaměřených na powerlifting, strongmany a další silové sporty. V lednu následujícího roku se federace stala držitelem licence nadnárodní asociace GPC (Global Powerlifting Comitte). Tato asociace sdružuje 36 národních asociací z celého světa.

Činnost a cíle FČST

Cílem je sdružovat všechny zájemce o silové sporty a powerlifting a vytvářet jim ideální podmínky pro účast na soutěžích, až po jejich organizaci.

Oblast soutěží lze rozdělit do tří základních oblastí. Nejvyšší je účast na mistrovstvích světa a mistrovstvích Evropy a to především mateřské GPC a následně i dalších federací. Střední oblast je zaměřena na pořádání národních šampionátů v silovém trojboji a benchpressu. Tyto šampionáty jsou otevřené a jsou tedy přístupné i pro nečleny federace. Základní částí je pořádání pohárových soutěží po území celé republiky. Tyto soutěže slouží jako sportovní setkání zájemců i z dalších sportovních odvětví. Setkávají se zde nejen powerlifteři, vzpěrači, strongmani a kulturisté, ale i „běžní“ nadšenci silových i jiných sportů, kteří si chtějí a mají tu odvahu otestovat své schopnosti na soutěži.

Výsledky FČST

Přestože je federace „mladá“ zaznamenala již za krátkou dobu několika výrazných úspěchů.  V oblasti členské základny se rozrostla z původních 5 klubů a 60 členů  na dnešních 11 klubů a 110 registrovaných členů.

Z pohledu mezinárodních výsledků pak lze uvést, že mezi našimi členy je řada mistrů Evropy a světa i držitelů evropských a světových rekordů. O kvalitě výsledků svědčí i umístění družstev. Na Mistrovství Evropy obsadila FČST první místo v hodnocení národů v silovém trojboji bez vybavení a  na MS pak obsadila druhé místo v silovém trojboji ve vybavení (Dresy, opasky, bandáže).

Za úspěch a ocenění práce federace pak lze považovat i přidělení organizování mistrovství Evropy GPC v roce 2014 v České republice.

Plány FČST

Pro rok 2013 připravila FČST mistrovství ČR v benchpressu, které proběhne 16. 3. 2013 v Trutnově.
Po dohodě se slovenskou asociací pak pořádá společné mistrovství české a slovenské republiky v silovém trojboji, které proběhne 6. – 7. dubna 2013 v Podivíně.

Dále pak připravujeme řadu pohárových soutěží a vytvořili jsme projekt Powerlifting Grand Prix, kde je sedm samostatných pohárových soutěží spojeno do jedné velké série s vyhlášením nejúspěšnějších závodníků. Právě tato GP spadá do základní oblasti soutěží, která by mohla oslovit i nečleny federace.

Již dnes pak asociace začíná připravovat mistrovství Evropy GPC, které proběhne v květnu příštího roku. O všech soutěžích vás budeme informovat.

Závěr

Doufáme, že se nám podaří vytvořit zcela nový zájem pro širokou veřejnost, které je tento sport určen. Třeba Vás i osloví některé nabídky soutěží a sejdeme se společně u naložené činky mezi společnými přáteli.

Přejeme všem hodně sportovních úspěchů, pevné vůle a dostatek odhodlání a těšíme se na spolupráci.

za FČST

Libor Hurdálek

webové stránky: www.powerliftingczech.cz

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.