Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Není tomu tak dlouho, co v Pardubicích nikdo ani netušil, že existuje jiná cesta ke zlepšení fyzičky, příprava na sezónu, nabírání svalové hmoty nebo protažení po práci, než být dlouhé hodiny zavřený v přeplněné posilovně a ustavičně zvedat jen rovnou osu či stahovat kladky..

To vše však změnili FXC Atletix Pardubice! O nich se dozvíte více v dalším článku, ale dnes se vrátíme k jejich prvnímu Crossovému klání, které se odehrálo 2.2.2013 v konferenčním sále nákupního centra Afi paláce. Zde se běžně konají plesy, bankety, ale myslím že sportovní událost takového rázu tu ještě nezažili a dlouho nezažijí!

Ale teď už k samotnému závodu! Jak tomu bylo všude po celé České Republice, tak ani Pardubicím se nevyhnula chřipková epidemie, jenž zapříčinila, že z 30 registrovaných týmů se nakonec dostavilo pouze 26, což ovšem při 4 členech na tým znamená  neuvěřitelných 104 závodníků!!! Kategorie byly rozděleny muže, ženy a smíšená družstva!

 WOD č.1.“Your workout is my WarmUp“

1min kliky na max

30 s pauza
1min dřepy na max
30s pauza
1min sed-leh na max
30s pauza
1min angličáky
1min pauza a následovalo druhé kolo, to samé!

S tímto WOD se nejlépe popralo družstvo Čauky Mňauky, jež soutěžilo v kategorii smíšených a reprezentovalo ELITE-gym Brno.

Exhibice české elity v podání Martina Štěpánka, Davida Egydyho a dalších

Na druhé WOD se všech 26 týmů těšilo, protože se jednalo o jednu z nejzábavnějších forem WOD jakou jsme měli možnost v ČR vidět!  Ovšem to, co se objevilo na obrazovce jako WOD č.3. nečekal ze začátečníků snad nikdo. Ale o tom později…

WOD č.2.“Fast and Furious“

Přes celý sál byla vytyčená zhruba 20m dlouhá trasa, 
kde stála mohutná konstrukce s 5 dráhami pro ručkování, 
shyby a další „zábavné“ cviky. 2. WOD připomínal trošku hry bez hranic,
kdy se závodníci navzájem nosili na ramenou, běhali po čtyřech končetinách,
skákali žabáky z angličáků a nakonec je čekal ještě sprint. A to celé formou štafety.

                                                                                                                  

1. Angličáky + žabáky tam a zpět (40m)
2.Medvědí chůze -nebo-li na všechny čtyři, zadek nahoru a co nejrychleji tam a pozadu zpět!
3.Buddy carry - aneb hoď si parťáka na záda a dej si s ním trasu 20m tam a zpět!
4.Ručkování – doběhnout ke konstrukci přeručkovat a to samé nazpět (ženy zpět už neručkovaly)
5. Sprint - tam a zpět (40m)

Touto poměrně zábavnou disciplínou prošly všechny týmy téměř hladce až na pár odřenin a boulí.
Disciplínu zvládli nejrychleji HC Pardubice Junioři o 1 vteřinu před Cross Garage, zde už se začínala projevovat vyrovnanost členů jednotlivých týmů a lehce napovídat o možných finalistech!

WOD č.3. „400 bitva u Pardubic“

Toto kolo nahánělo strach i relativně zkušeným borcům. Tady už se nedalo využít jen síly nebo rychlosti, zde už museli borci skutečně ukázat, že nějaký ten čas v gymu tráví a mají „skills“ na nářadí, jakým jsou: hrazdy, olympijské činky, švihadla, či plyoboxy!

Systém byl odlišný od jiných kol a to tím, že se jednalo o takzvaný AMRAP (As many reps as possible),
na který bylo 20 minut. Pro zjednodušení, tým měl 20 minut nato aby zvládl:

100x Push press – vytlačení činky od klíčních kostí nad hlavu do propnutých rukou
100x Pull Ups – 100 shybů bradou nad hrazdů, libovolnou technikou
100x výskok na plyobox
100x Double Unders –
takzvané dvojskoky přes švihadlo (jeden výskok a dvě otočky švihadlem!)

Aby se tým nerozdělil dle dovedností,
každý na svůj oblíbený cvik, musel každý  z týmu splnit  alespoň 10 opakování od každého cviku a pak si již mohli zbylých 60 opakování v týmech rozdělit dle svých schopností! Zde se skrývá „nástraha“ AMRAPu: Máte hotovo již za 11 minut? Dobrá, máte ještě 9 minut nato zkusit další kolo. Našlo se skutečně mnoho týmů, které ukončili i druhé kolo, ale našlo se i pár týmů, které nezaváhali ani v kole třetím! A tím týmem nebyl nikdo jiný, než HC Pardubice Junioři, následovaní opět týmem Cross Garage. V tomto kole se skutečně ukázalo, kdo má natrénováno, ale také kdo má navrch  techniku. Například Crossfitový shyb je skutečně něco jiného než poctivě tažený široký shyb bez předkopu nohou nebo dokonce oblíbené techniky Butterfly!Suma sumárum, počty mluví jasně a máme shodu na prvních dvou místech, kde jsou HC Pardubice Junioři a Cross Garage. Organizátoři však byli připraveni na vše! Uprostřed sálu se z ničeho nic objevilo 15m dlouhé a 40mm široké přetahovací lano, které mělo rozhodnout o vítězi! A to, takzvaně „na dva vítězné“! Ač se borci z týmu Cross garage snažili co to šlo, pardubická Juniorka byla silnější a tak se historicky prvním vítězem Cross Challenge v Pardubicích stali domáci HC Pardubice Junioři!

Nezbývá však podotknout, že poklonu zaslouží všichni účastníci, kteří byli v Afi paláci již od 8:30 do finálového WOD, který trval do 17:30. Jednalo se tedy o závody, které dohromady trvaly 9 hodin, kdy tělo dostalo 3 krát zabrat bez času na zotavení, což je pro organismus skutečně náročné!

My se budeme těšit na Cross Challenge 2014 a spoustu dalších aktivit, které tým okolo Jana Raymana a Jitky Vackové vymyslí!

Zde najdete kompletní výsledky jednotlivých týmů v průběhu všech tří kol

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.