Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Nejlepší z Čechů?

Petr Schlegel, učitel ze střední školy, vítěz Czech Beast, No Excuse, účastník Battle of London a majitel gymu v Hradci Králové. Co všechno z toho je skutečnost, minulost a budoucnost vám Petr odhalí sám. Před pár dny se petrovi podařilo postavit se na stupně vítězů na brněnském FITMonster, kde ukázal že je skutečně elitním crossfiterem, který rozhodně ještě neřekl poslední slovo.

1.    Petře loňský rok jsi protrpěl díky onemocnění ramene. Jak to působilo na tvou psychiku a jak jsi se připravoval na sezónu 2015, když jsi byl takto limitován?

 Minulý rok byl náročný, natržený sval mě zlobil celé léto a dozvuky byly až do konce roku (všem doporučuji dávat si pozor na rotátorovou manžetu :) ). Podzim byl zase ve znamení budování tělocvičny, takže ostatní věci museli stranou. Vzal jsem to jako výzvu a s novým rokem a konečně super podmínkami na trénink jsem do toho pustil. Za podmínky také vděčím FIT-PRO CZECH, kteří mě od začátku podporují.  

2.    Očividně jsi neseděl s rukama v klíně. Umístění nad FIT Monster ukázalo, že jsi i přesto nezahálel, připravuje ti někdo tréninkové plány, nebo  jsi schopen sám ohlídat co, jak a kdy trénovat? Kde jsi nabral tyto zkušenosti?

 Jsem zvyklý připravovat si trénink sám - dělal jsem to i v předchozích sportech. Nutí mě to neustále nad sebou přemýšlet a ladit podle aktuálního stavu trénink. Inspiraci se snažím brát ze všech koutů, ale nejsem zastánce programingů, které nejsou šité na míru. 

Knížky o sportovním tréninku jsem hltal už na vysoké škole a na sobě a svém okolí testoval, co se dalo. Ale zdaleka to není ukončení proces, člověk se neustále učí.

3.    V roce 2014 jsi udělal velký skok, opustil jsi práci, rozhodl ses ji vyměnit za něco zcela jiného, prozradíš nám co teď děláš?

 Stal se ze mě provozní.:) S kamarádem jsme otevřeli tělocvičnu The Gym a tím se mi splnil sen - přestal jsem chodit do práce a dělám jen to, co mě baví. Trénuji CrossFit, pracuji s lidmi, které to baví, prostě paráda.

4.    Díky tomu že máš svůj gym, máš víc času na trénování, nebo se naopak věnuješ ostatním?

 Čas na trénovaní musí být vždy, jsem ten typ, který když několik dní netrénuje, tak určitě ztratil 5kg svalů, veškerou kondici a všechny váhy šly minimálně o 10kg dolů.:D Na prvním místě ale stojí tělocvična a lidé, kteří ji navštěvují. (a samozřejmě rodina, která je pro mě nejvíc). 

5.    V roce 2015 bude ještě spousta závodů, kde hodláš vyhrát? 

 :D Můj vrchol sezóny bude určitě Czech Beast, tam budu směřovat svojí přípravu. Na zahraničí to letos zatím nevypadá, ale nikdy neříkej nikdy. Z dalších českých závodů ještě nevím.

6.    Jsi jedním z nejlepších atletů na území ČR, možná i aktuálně nejlepší. Jaký sport tě připravil tak dobře na přechod ke CrossFitu, čemu jsi se věnoval předtím?

Díky, ale kdo je nejlepší by musely rozhodnout nějaké velké závody (doufám, že tuto úlohu zaujme třeba Czech Best). Těsně před CrossFitem jsem koketoval s funkčním tréninkem, ale jako správný tělocvikář jsem prošel mnoha sporty. Delší dobu jsem taky lezl po skalách (ale to bylo před 11 kily :) ). Jedna z mála věcí, u které mám výhodu je, že jsem komplexní a díky sportovní minulosti se rychle učím novým věcem.  

7.    Rada pro lidi, kteří mají chuť začít se věnovat CrossFitu, čemu se vyvarovat, kde naopak přitlačit?

Najděte si člověka, který CrossFitu rozumí a zároveň bude mít rozum. Pokud nemáte ambice závodit, přistupujte ke cvičení tak, že ho chcete dělat ještě desítky let. Pokud vás to táhne k závodům, zapomeňte na programingy a přizpůsobte trénink striktně sobě.

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.