Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Na CrossFit v rukavičkách

Na crossfitové scéně se stalo běžnou součástí používání rukavic při cvičení. Z počátku se jednalo částečně o výstřednost, ale postupem času si získávají mnoho příznivců. Opotřebení dlaní je u některých WOD extrémní, a proto je dobré je chránit. Po vzoru jiných firem přišla firma Harbinger se speciálními rukavicemi pro CF.

Rukavice jsou dobře padnoucí a jemné, což může vzbudit dojem, že moc nevydrží a že investice bude během několika tréninků ztracena. Při správném používání však rychle zjistíte, že je tomu naopak. Díky použitému materiálu rychle zapomenete, že máte něco na ruce, zvyknete si během chvíle. I když by se to mohlo zdát, ruce se v nich nepotí a to ani při delších trénincích.

Pokud jste ještě necvičili v rukavicích, bude vám chvíli trvat, než si na ten pocit zvyknete. Např. na hrazdě je zapotřebí vyladit sílu úchopu – bývá tendence k silnějšímu úchopu, než je nutné. To je však otázkou několika tréninků. Při cvičení s činkou také nelimitují – i když pokud používáte hook grip (palec je při úchopu schovaný) a těžší váhy můžou překážet.

Ačkoliv se jedná o kožené rukavice, zůstává v rukou určitý cit. Na rozdíl od mozolníků, které se používají např. na kruhách či hrazdě, můžete s nimi velice dobře šplhat nebo vzpírat. Odpadá také sundávání mezi cviky, což ušetří čas. Srovnání se nabízí i s tapy – u nich je nevýhoda, že neochrání celou dlaň a třeba při šplhu jsou nedostačující.   

Ochrana rukou - dlaní je běžnou součástí vybavení pro CrossFit a každý by si měl rozmyslet riskování v podobě utrženého mozolu, které ovlivní úchop v dalším závodění a trénování.

Autor: Petr Schlegel, vítěz Czech Beast 2013, No Excuse 2013

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.