Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Komplic zloděje z Londýna dopaden, jmenuje se Radek Hadrovský

Radek Hadrovský není na crossfitové scéně žádným nováčkemCrossFitu se věnuje již pěknou dobu a proto není divu, že další pohár a medaili uzme v Británíí právě on" Radek má domovskou půdu v Liberci, kde s CrossFitem začal. Nejdříve v posilovně v centru města, nyní se však přesunul do gymu, který je zaměřen přímo na CrossFit. Díky Radkovi se v Liberci uskutečnili již i první závody. Jak se ale dostal do Londýna? Více se dozvíte přímo od něj

Radku o víkendu tě čekají jako jediného Čecha ve své kategorii závody v Londýně. Velmi prestižní Battle of London 2013. Jaká je tvoje forma a zdravotní stav?

Pokavaď se něco nezměnilo tak do Londýna se chystáme závodníci dva. V kategorii Elite je to Petr Schlegel a já v kategorii Masters. Co se týče formy ta je doufám nejlepší z celého roku. Podřídil jsem závodům vše tedy stravu i tréninky. O slabinách vím takže jsem se je snažil odstranit. U mě to byla hlavně práce s těžkým nářadím na vytrvalost a zvýšení fyzické kondice celkově.

Nic se nezměnilo, článek o Petrovi naleznete zde 

Ještě v loňském roce jsme tě vídali v jiné kategorii. Prozradíš nám kam jsi se přesunul a jaké jsou tvoje ambice? 

Loni jsem závodil ještě v Elite kategorii a letos je to Masters 40-44. Moje ambice pro rok 2014 jsou co nejlépe uspět na CrossFit Games Open. Při troše štěstí bych rád do prvních deseti v Evropě a pak se kvalifikovat na Nordic a Battle.

Jak jsi zvládl kvalifikaci? Byla náročná? Kde vidíš své problémy?

Nevím jestli byla kvalifikace na Londýn náročná ale mě opravdu sedla. Jen v třetím WODu jsem vše totálně pokazil švihadlem. To je moje noční můra ne proto že by mě švihadlo nebavilo ale hlavní důvod je ten že mě po skákání bolí kolenní šlachy a to tak že sotva lezu. Vážím skoro metrák a to je také znát. Tímto bych také moc rád poděkoval klukům z CrossFit Praha za  možnost startovat za jejich gym a poskytnutí prostředí pro kvalifikaci. Připravenost na Londýn jsem si také  otestoval podle kvalifikačních WOD z Nordic Showdown kde jsem totálně vyhořel. Teď na konci přípravy jsem si kvalifikaci dal znova  a probojoval se do postupující desítky. Samozřejmě nejde jen o tyto tři WOD ty mi jen zvedly sebevědomí a dodaly další chuť k tréninku. 

Víme, že CrossFit není prvním sportem, který děláš. Pro úplné neznalce, mohl bys připomenout Radka Hadrovského v době "před CrossFitem"?

Posilovna, gymnastika a bojové sporty mi byly blízké po celou sportovní dráhu která začala od 4.třídy základní školy kdy jsem přestoupil na sportovní školu a dělal zápas. Od roku 1997 do 2007 jsem závodil ve fitness a naturální kulturistice.

Není tomu tak dlouho, co jsi se začal připravovat v novém gymu. Jedná se o tvou aktivitu, nebo trénuješ u někoho?

Ano v říjnu 2013 jsme otevřeli v Liberci první tělocvičnu s vybavením pro crossfit CFT LIBEREC. Nejsme licencovaný gym byť bych rád v budoucnu kurz CF L1 absolvoval  ale přiznám se že moje angličtina není na takové úrovni abych se testy prokousal takže přemýšlím o další variantě a tou je že si kurz udělá můj kamarád z našeho týmu a pak půjdeme dál tedy na crossfitafiliate.

Naprosto chápu že některým lidem vadí to že se otvírají pseudo crossfitové tělocvičny které hlásají jak trénují crossfit a přitom o tomto sportu nic nevědí ale hlavně nemají komplexní znalosti o tom jak zacházet s klienty z řad širší veřejnosti či umět sestavit tréninkový plán či základní  jídelníček. Tady si troufnu tvrdit že v mém případě za mě mluví dlouholetá zkušenost v oblasti trenéra fitness a vedení aerobních hodin tedy práce s masou lidí. Na našich hodinách netaháme jen činky ale zaměřujeme se i na ostatní věci jako jsou strečink, gymnastika či posílení středu těla z kterého vychází veškerá práce při většině sportovních aktivit. Nejnovějším počinem v našem zkvalitňování služeb je zařazení cvičení Pilates pro odstranění bolesti zad a posílení zaostávajících svalových partií. Takže jak je vidět nechceme být jen bušírnou ale místem kde se sejdou normální lidé s chutí něco pro sebe udělat.

Jedeš do Londýna sám, nebo se chystáte v početnější výpravě?

Do Londýna vyrážím s kamarádem Ivanem Machem který mi kdysi dělal trenéra. Bude fotit natáčet a psát pro časopis Muscle&Fitness.

Plánuješ v tomto roce navštívit další závody? 

Z domácích soutěží půjdu na ty které mi budou zapadat do přípravy ale samozřejmě Czech Beast a No Excuse

Radku, mnoho lidí c se točí kolem CrossFitu, jsou zastánci paleostravy. Jaký je jídelníček Radka Hadrovského?

Nejsem zastáncem paleostravy ale samozřejmě se snažím dát tělu to co potřebuje. Základ je maso rýže těstoviny a i mléčné výrobky prostě na této stravě jsem vyrůstal prošel obdobím svého závodění ve fitness tak nebudu nic zásadně měnit. Rád si o nových trendech a směrech něco přečtu ale poslední dobou mi připadá že se to moc přehání. Vše se pitvá o všem se pořád diskutuje a když se podíváte na lidi tak by jim pomohl pohyb a trocha selského rozumu. 

Doufáme, že nám přivezeš domů medili a budeme dělat rozhovor s úspěšným atletem z Battle of London, takže přejeme mnoho štěstí a těšíme se na info o závodech!

Děkuji za rozhovor a doufám že Vás všechny potěším dobrým výsledkem držte mi palce.

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.