Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

  Udělat si s přáteli na grilu pořádný kus masa je zcela v pořádku. Doporučuji se zaměřit spíše na maso libové, případně bílé (krůtí či kuřecí) anebo ryby. Jasně, prorostlá krkovička je sice „klasika“, ale z pohledu fitness to není ta nejšťastnější volba. Ideální variantou k takovým masům pak je třeba grilovaná nebo čerstvá zelenina, pečené brambory nebo třeba batáty. No a co pečivo? Co si dát k takovému masíčku nebo grilovanému sýru kousek chleba?? Říkáte si, že to asi není nejlepší varianta, ale pokud ten chléb bude žitný anebo třeba přímo proteinový, jako tento od WEIDERA, není vůbec co řešit, to prostě musíte mít.

Dříve či později se někdo ozve a dojde řeč na to, jak takový pěkný ugrilovaný kus masa dochutit. Platí obecná zásada, že vše je o množství a tak Vás lžička hořčice nebo majonézy z formy jistě nevyvede, ale pokud byste si snad chtěli takového dochucení dopřát více, rozhodně v zájmu vaší formy doporučuji některou z nízkokalorických omáček SLIM SAUCE

nebo Walden farms. Totéž platí i o letních svěžích zeleninových salátech, které si těmito chutnými omáčkami můžete bez výčitek dochutit. Na výběr jich máte skutečně mnoho a je jen na Vás, jaké preferujete chutě – sladké, slané, kyselé nebo pálivé – to vše a s minimem kalorií!

A zde se dostáváme k tomu, zda je vlastně správné používat produkty s „náhražkami“, v našem případě většinou s umělými sladidly. Ona "éčka" jsou běžná a v EU povolená umělá sladidla. Každé z těchto sladidel má tzv. ADI, tedy akceptovatelný denní příjem a tyto hodnoty prakticky nelze běžnou stravou docílit. Například u sladidla E955, tedy Sukralózy, se toto množství ADI uvádí 15 mg na 1 kg hmotnosti, tedy pro člověka o hmotnosti 80 kg by to byla vzhledem k její 600 x vyšší sladivosti hodnota odpovídající 720 g běžného řepného cukru! U sladidla E950, tedy Acesulfamu draselného, je tato hodnota také 15 g na 1 kg hmotnosti a při 200 násobné sladivosti pak odpovídá 240 g řepného cukru a u Aspartamu je hodnota ADI dokonce 40 mg / kg tělesné hmotnosti, tedy při své 200 násobné sladivosti se množství rovná 640 g. Dle studií a právě z důvodu zavedení těchto hodnot se pak tyto přídatné látky považují za bezpečné a bez vedlejších negativních účinků na lidský organismus. Sám nejsem zastáncem přídatných látek a ani umělých sladidel, nicméně je vždy třeba rozlišovat, o jakou látku se jedná a o jaké množství a zda je pro nás v daný okamžik vhodná a prospěšná. A v množství, které použijeme na dochucení, můžeme být rozhodně v klidu.

Dalším skrytým ničitelem formy jsou nápoje, které si během grilovaček dopřáváme. Jasně, nebavím se o alkoholu… J Ale proč bychom měli popíjet sladké pití plné cukrů a zbytečných kalorií? Varianty „light“ jsou jistě variantou, ale možná ještě vhodnější variantou jsou například hotové karnitinové nebo BCAA nápoje, které mají nějakou přidanou hodnotu, kterou jistě uvítáme, a navíc jsou moc dobré v mnoha letních osvěžujících příchutích. Citrónová, colová nebo mango příchuť? Na výběr jich je opět mnoho a jedna lepší než druhá. Další variantou jsou pak instantní nápoje, opět můžete vybírat ze suplementů, které jsou pro Vás v daný okamžik nejužitečnější. 

A opět i zde platí výše popsané ohledně umělých sladidel. Takový drink si pak můžete umíchat a servírovat v některém ze stylových shakerů a sklenic nebo si jen prostě vzít dostatek vody do stylového WEIDER barelu v různých barevných variantách, abyste nemuseli stále odbíhat a dolévat. 

Ani stůl plný chipsů nemusí nutně znamenat, že je plný přesmaženého tuku. Zkuste variantu pečených proteinových chipsů QUEST, které nyní máme v lákavé doprodejové ceně bez vlivu na jejich chuť. Skvělá alternativa běžných standardních nezdravých chipsů. Příchutí chedar rozhodně neuděláte chybu a všichni si jistě pochutnají.

Toliko tedy něco málo k tomu, jak si bez následků a s chutí užít letní grilování. Věřím, že Vám tyto tipy přišly vhod a za tým FIT-PRO přeji hodně příjemných grilovaček.

Autor: výživový poradce, trenér a aktivní sportovec Petr Svačina

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.