Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Jak na funkční trénink

Pokud se alespoň trochu věnujete sportu, jistě vám neunikl relativně nový typ tréninku jménem funkční trénink, který se v současné době začíná dostávat do popředí zájmu sportovců, posiloven i veřejnosti. O co jde? Ve skutečnosti o nic zas tak převratně nového – je to způsob cvičení odkoukaný od rehabilitačních programů a terapeutů (jeho kořeny ovšem naleznete už u tradičních bojových umění i antických gladiátorů), který prospívá celému tělu.

Přirozené posílení celého těla

Cílem funkčního tréninku je orientace na přirozený pohyb, nikoliv jen na monotónní trénování svalů v omezeném pohybovém rozsahu poskytovaném posilovacím přístrojem. Procvičit byste měli i problémové svalové partie a trénovat také rychlost, mrštnost i koordinaci. Správný funkční trénink je velmi všestranný a pomůže vám nejen hubnout, ale také nabrat svaly, zpevnit postavu a zlepšit fyzičku. Cvičí se jak s vlastní vahou, tak s náčiním, které může být velmi různorodé – například různé typy činek, lana či gymnastické míče a balanční podložky.

Funkční trénink a sportovní výživa

Často se ptáte, jestli existuje speciální sportovní výživa na funkční trénink, a jaká se na něj doporučuje. Odpověď samozřejmě závisí na tom, co chcete tréninkem dosáhnout – pokud shazujete přebytečná kila, můžete si zvolit vhodný spalovač tuků, pokud naopak chcete nabírat, dobře vám poslouží proteiny a gainery. Speciální fitness výživa se pro funkční trénink nevyrábí, protože se jedná o velmi přirozený způsob pohybu, který speciální doplňky nevyžaduje.

Doplňky

Při cvičení byste neměli zanedbávat ani pitný režim, vhodné jsou například iontové nápoje a samozřejmě čistá voda. Další sportovní výživa už záleží zcela na vašich specifických potřebách – například pokud si nejste jistí, jestli dáváte tělu vše potřebné, můžete stravu doplnit přípravky s vitamíny a minerály, sportovci s problematickými klouby by měli zase sáhnout po kvalitní kloubní výživě.

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.