Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Ikona bodybuildingu odešla do nebe..

Selhání srdce, toho nejsilnějšího orgánu, jenž hnal tohoto mentora kulturistiky a trendu zdravého životního stylu kupředu. Srdeční záležitostí byly pro tuto ikonu bodybuildingu i projekty  Mr. Olympia, IFBB asociace a WEIDER nutrition, JOE WEIDER.

29. listopadu 2013 by oslavil 93 narozeniny, ale bohužel toto úctyhodné číslo zůstane „nepokořeno. Joe Weider, montrealský rodák se narodil do doby, v níž bujela hospodářská krize, která se na něm podepsala již od dětství, kdy v 12 letech ukončil studium a šel pracovat na místní tržiště.

Motivace..?

Joeova chuť a motivace ke cvičení vzrůstala po stále častějších útocích šikanátorů, zamítnuté žádosti o členství v místním zápasnickém klubu a stálým problémům se svou hubenou a subtilní postavou. Až když si Joe koupil u stánku dvě staré čísla kulturistického magazínu, zrodily se mu v hlavě dva sny. Vydávat vlastní časopis o kulturistice a stát se jedním z vyrýsovaných hochů v magazínu. Díky časopisu si Joe sestavil ze starého šrotu činku se setrvačníky
z vrakoviště místo závaží a započal práci na své postavě!

První výsledky..

Ve věku 15 let, Joe neunikl pozornosti skauta montrealské činkárny Verdun Barbell Club, který ho pozval mezi své členy. Joe se setkal s mnoha zkušenými powerliftery a vzpěrači, kteří mu předávali své znalosti a radili, jak se stát lepším a lepším. V 17 letech se Joe vydal na první závody ve vzpírání a hned napoprvé bral zlato. Joe vyhrál svou kategorii a celá tato dvouletá éra má na Joeovi budoucnosti nesmírný dopad! Všichni přátelé v gymu a tyto zkušenosti, Joea inspirovali a dali chuť, tyto informace a zkušenosti předávat dál!

Your Physique, IFBB, ..

Your Physique se stal prvním časopisem, jež se mladý WEIDER rozhodl vydávat. Doma na koleně se 7 dolary v kapse vydal první magazín, který se tak zalíbil a dostal do povědomí, že do roka a půl měl WEIDER zisk 10 000 dolarů. V té době se jednalo o přelomovou záležitost, protože do doby Your Physique, si lidé mohli o kulturistice, vzpírání a posilovnách číst v okleštěných verzích časopisů. O tréninkových metodách a systémech  se lidé dozvídali z tajných korespondencí a neucelených informací v posilovnách a to byly tehdejší veškeré možnosti. Díky časopisu, se Joe též pustil do zásilkového obchodu s činkami, kotouči a s první výživou v podobě vitamínů a minerálů. Od této doby, tedy můžeme datovat mírný začátek WEIDER nutrition.

IFBB (International Federation of Bodybuilding)..

Tato asociace je společným dítkem obou bratrů WEIDERových. Joe a Ben se rozhodli v roce 1946 v montrealském divadle uspořádat první kulturistickou soutěž se jménem Mr. Canada. Funkcionáři asociace AAU, která řídila kulturistiku v zemi, však byli proti a rozhodli se sankcionovat kohokoli, kdo se soutěže zúčastní.

Toto bylo prvním krokem k založení jejich vlastní asociace. Díky Joeovu přístupu, spolupráci se závodníky, jimž naslouchal a snažil se vyjít vstříc, se většina lidí přesunula z AAU do IFBB a Joe a Ben jsou tak zakladateli nejpopulárnější asociace bodybuildingu.

Mr. Olympia

Joeova píle, zápal a snaha o rozšíření kulturistiky jako trendu a fenoménu
ve cvičení, jej dovedla až do roku 1965, kdy se zrodil první ročník nejpopulárnější a nejdéle trvající profesionální soutěže MR. Olympia. V dřívější době, nebylo vítězům soutěží Mr. America, Mr. Universe a jiných podobných závodů dovoleno obhajovat své vítězství.
Z toho důvodu se stávalo, že spousta profesionálů s kulturistikou skončila a vrhla se na jiný sport, který jim přinášel peníze delší dobu.

18. září se stává zlomovým dnem. V brooklynském sále hudební akademie se odehrává první ročník Mr. Olympia. První ročník vyhrál Larry Scott.

.Ať už se jedná o asociaci IFBB, kulturistické magazíny, knižní vydání, tréninkové plány, ale i WEIDER nutrition, to vše již nikdo Joeu Weiderovi neupře a vše bude navždy jeho zásluhou. Tento člověk zůstane navždy v srdcích a hlavách mnoha lidí.

Jako mentor známých kulturistů, otec Mr. Olympia, či zakladatel IFBB byl Joe WEIDER také skvělým člověkem a bude nám navždy chybět!

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.