Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Nakupte výhodně zlevněné zboží!

Zavřít

Ikona bodybuildingu odešla do nebe..

Selhání srdce, toho nejsilnějšího orgánu, jenž hnal tohoto mentora kulturistiky a trendu zdravého životního stylu kupředu. Srdeční záležitostí byly pro tuto ikonu bodybuildingu i projekty  Mr. Olympia, IFBB asociace a WEIDER nutrition, JOE WEIDER.

29. listopadu 2013 by oslavil 93 narozeniny, ale bohužel toto úctyhodné číslo zůstane „nepokořeno. Joe Weider, montrealský rodák se narodil do doby, v níž bujela hospodářská krize, která se na něm podepsala již od dětství, kdy v 12 letech ukončil studium a šel pracovat na místní tržiště.

Motivace..?

Joeova chuť a motivace ke cvičení vzrůstala po stále častějších útocích šikanátorů, zamítnuté žádosti o členství v místním zápasnickém klubu a stálým problémům se svou hubenou a subtilní postavou. Až když si Joe koupil u stánku dvě staré čísla kulturistického magazínu, zrodily se mu v hlavě dva sny. Vydávat vlastní časopis o kulturistice a stát se jedním z vyrýsovaných hochů v magazínu. Díky časopisu si Joe sestavil ze starého šrotu činku se setrvačníky
z vrakoviště místo závaží a započal práci na své postavě!

První výsledky..

Ve věku 15 let, Joe neunikl pozornosti skauta montrealské činkárny Verdun Barbell Club, který ho pozval mezi své členy. Joe se setkal s mnoha zkušenými powerliftery a vzpěrači, kteří mu předávali své znalosti a radili, jak se stát lepším a lepším. V 17 letech se Joe vydal na první závody ve vzpírání a hned napoprvé bral zlato. Joe vyhrál svou kategorii a celá tato dvouletá éra má na Joeovi budoucnosti nesmírný dopad! Všichni přátelé v gymu a tyto zkušenosti, Joea inspirovali a dali chuť, tyto informace a zkušenosti předávat dál!

Your Physique, IFBB, ..

Your Physique se stal prvním časopisem, jež se mladý WEIDER rozhodl vydávat. Doma na koleně se 7 dolary v kapse vydal první magazín, který se tak zalíbil a dostal do povědomí, že do roka a půl měl WEIDER zisk 10 000 dolarů. V té době se jednalo o přelomovou záležitost, protože do doby Your Physique, si lidé mohli o kulturistice, vzpírání a posilovnách číst v okleštěných verzích časopisů. O tréninkových metodách a systémech  se lidé dozvídali z tajných korespondencí a neucelených informací v posilovnách a to byly tehdejší veškeré možnosti. Díky časopisu, se Joe též pustil do zásilkového obchodu s činkami, kotouči a s první výživou v podobě vitamínů a minerálů. Od této doby, tedy můžeme datovat mírný začátek WEIDER nutrition.

IFBB (International Federation of Bodybuilding)..

Tato asociace je společným dítkem obou bratrů WEIDERových. Joe a Ben se rozhodli v roce 1946 v montrealském divadle uspořádat první kulturistickou soutěž se jménem Mr. Canada. Funkcionáři asociace AAU, která řídila kulturistiku v zemi, však byli proti a rozhodli se sankcionovat kohokoli, kdo se soutěže zúčastní.

Toto bylo prvním krokem k založení jejich vlastní asociace. Díky Joeovu přístupu, spolupráci se závodníky, jimž naslouchal a snažil se vyjít vstříc, se většina lidí přesunula z AAU do IFBB a Joe a Ben jsou tak zakladateli nejpopulárnější asociace bodybuildingu.

Mr. Olympia

Joeova píle, zápal a snaha o rozšíření kulturistiky jako trendu a fenoménu
ve cvičení, jej dovedla až do roku 1965, kdy se zrodil první ročník nejpopulárnější a nejdéle trvající profesionální soutěže MR. Olympia. V dřívější době, nebylo vítězům soutěží Mr. America, Mr. Universe a jiných podobných závodů dovoleno obhajovat své vítězství.
Z toho důvodu se stávalo, že spousta profesionálů s kulturistikou skončila a vrhla se na jiný sport, který jim přinášel peníze delší dobu.

18. září se stává zlomovým dnem. V brooklynském sále hudební akademie se odehrává první ročník Mr. Olympia. První ročník vyhrál Larry Scott.

.Ať už se jedná o asociaci IFBB, kulturistické magazíny, knižní vydání, tréninkové plány, ale i WEIDER nutrition, to vše již nikdo Joeu Weiderovi neupře a vše bude navždy jeho zásluhou. Tento člověk zůstane navždy v srdcích a hlavách mnoha lidí.

Jako mentor známých kulturistů, otec Mr. Olympia, či zakladatel IFBB byl Joe WEIDER také skvělým člověkem a bude nám navždy chybět!

Platební metody

Platební metody

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2017 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.
Eshop na míru vytvořil Webový servis