Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Co je to funkční trénink?

Jak již název napovídá, úkolem funkčního tréninku je zajistit, aby naše tělo správně fungovalo a zároveň se zlepšovalo v celkové fyzické kondici. Tento trénink je úzce spjat i s fyzioterapií jako takovou, ale „rehabilitace“ se v tomto případě provádí formou celkem náročného tréninku.

Aby byl funkční trénink opravdu funkční, musí se zaměřovat na takové partie a schopnosti člověka, které právě jemu dělají problém, nebo ve kterých se chce specificky zlepšovat. Je tedy v podstatě nemožné udělat dobrý skupinový funkční trénink, protože i přesto by se trenér musel zaměřovat na každého jedince zvlášť tak, aby cvičení bylo opravdu efektivní.

Trénink ušitý na míru

Jestliže tedy hovoříme o funkčním tréninku, je dobré si uvědomit, že takový trénink by měl být především individuální a uzpůsobený potřebám daného člověka.

Funkční trénink slouží všeobecně hlavně ke zlepšení výkonnosti, svalové síly, dynamiky pohybu ale i ke zlepšení rovnováhy. Využívá se mnoha cviků speciálně sestavených pro posílení mnoha svalových skupin za pomoci člověku co nejvíce přirozených pohybů, které často napodobují například klasické denní činnosti.

Cílem funkčního tréninku je také zlepšení koordinace a posílení hlubokého stabilizačního systému, z něhož vychází zdravý postoj a mnoho našich pohybů aniž bychom si toho byli vědomi.

Výhodou funkčního tréninku je jeho komplexnost, při většině tréninků současně posilujete a spalujete tukovou tkáň. Proto je tento trénink vhodný i pro ty z nás, kdo se snaží redukovat hmotnost.

 

Komplexní trénink pro váš rozvoj

Cviky s vlastní vahou těla jsou navíc mnohem bezpečnější než jiná posilovací cvičení a vhodně zvolenými cviky posilujete také celkové zrychlení a stabilizaci všech svalových skupin. Funkční trénink je stejně jako jiné sporty výbornou prevencí před vznikem různých civilizačních onemocnění, proto pokud chcete posílit i svůj kardiovaskulární systém, je tento trénink výbornou volbou.

Až se rozhodnete zařadit funkční trénink do svého tréninkového plánu, vybírejte opravdu pečlivě trenéra i fitness centrum tak, abyste ze cvičení vytěžili co nejvíce a pochopili své individuální potřeby. U funkčního tréninku se musí dbát na specifické schopnosti daného člověka, proto trénink na míru bude pro vaše tělo a osobní rozvoj jistě tou nejlepší volbou.

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.