Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Druhý Čech otevřel brány UFC

Viktor Pešta, třiadvacetiletý profesionální zápasník MMA s bilancí (9-0) a držitel titulu šampiona těžké váhy české progresivní organizace GCF, dne 26. 2. 2014 ohromil nejen českou MMA scénu, když uveřejnil na svém oficiálním profilu zprávu, že podepsal smlouvu na šest zápasů s nejznámější světovou organizací MMA UFC: ULTIMATE FIGHTING CHAMPIONCHIP. Přinášíme Vám krátký rozhovor s Viktorem o jeho přípravě a cestě za snem.

Kdy tě napadlo, že by ses chtěl dostat do UFC?

Napadlo mě to hned poprvé, když jsem se o té organizaci dozvěděl. Tedy na úplném začátku mé cesty MMA. Samozřejmě jsem to považoval za naprostý nesmysl, ale jen tak mi to prolítlo hlavou, že by to bylo fajn.

Jak jsi začal s vyjížděním na sparingy a campy po ČR a mimo ČR

Poprvé jsem vyjel ven asi před rokem a půl, a to na Slovensko do Piešťan v rámci přípravy a Heroes Gate 9. Na Slovensku mě to tehdy moc nenadchlo, protože sparingů v mojí váhové kategorii tam moc nebylo. Následoval výlet do Hiddelsheimu, kde těžcí hoši byli, ale kvalitou mě nepřevyšovali, takže se nebylo co učit. Od té doby jezdím jen do Švédska a do Polska, kde je vždy výborná úroveň!

Jak jsi sháněl prostředky na své tréninkové kempy a soustředění v zahraničí?

Nebylo to vždy snadné. Náklady jako nafta, letenky, ubytování, stravování, suplementy. Vše stojí dohromady hodně peněz. Nicméně se našlo pár lidí, kteří mě podporovali. Konkrétně to byli Petr Šimůnek, Progress Aviation, Pavilon Grébovka, Daniel Barták. Později Norbert Sawicki a Manos Terzitane. Právě oni dva se přímo podíleli na mých zahraničních kempech.

Na jak dlouho jsi odjel na poslední návštěvu do Švédska a jsi vlastně získal pozvánku?

Pozvánku jsem dostal od již zmíněného Manose Terzitane, který mě viděl zápasit v Halmstadu na Heroes Fighting Championship.

Jaké jsi pocítil rozdíly mezi Švédskem a ČR v trénincích MMA?

Největší rozdíl jsem viděl v práci u pletiva klece a vstávání o ní nebo z pozice pod soupeře. Tyhle dva aspekty MMA jsou u nás hodně pozadu. Využívají celého prostoru oktagonu včetně pletiva na maximum.

S kým se ti tam dobře trénovalo a s kým naopak?

Dobře se mi trénovalo právě s Alexem, za kterým jsem na kemp kel. Na rozdíl od menších hvězd nebyl tak nahecovaný a jel v klidu. Naopak například Michal Kita, který se části kempu také zúčastnil, do toho šel podle mě zbytečně vyhroceně.

Odjížděl jsi kvůli nemoci, co se stalo?

Původně jsem jel na dobu neurčitou, nicméně kvůli nemoci jsem se vrátil po 3 týdnech. Dostal jsem angínu. Pravděpodobně z přetrénování, protože nikam ven jsem moc nechodil. Tak bylo lepší se jet léčit zpátky domů.

Viktorův blog o jeho kepmu ve Švédsku u Alexandera Gustaffsona http://treninksmaulerem.blogspot.cz/

Jak se to Viktore tedy celé odehrálo? Myslím tvůj podpis v UFC? Bylo to připravováno už během tvém pobytu ve Švédsku nebo po tvém návratu?

Mluvili jsme o tom s Manosem už před kempem ve Švédsku. Postupně to dostávalo čím dál, tím víc reálnější podobu. Smlouvu s UFC jsem odepsal už 12. února, ale pak jsem to ještě nějakou dobu nesměl nikomu říkat.

Co se bude tedy odehrávat teď? Co nejbližšího máš v plánu?

Pravděpodobně se vrátím do Švédska a budu se připravovat tam. Ještě to není úplně dořešeno, ale je jasné, že pokud chci předvádět kvalitní výkony, tak se pouze v ČR připravovat nemůžu. Trenéry tu v Praze mám kvalitní ale bohužel kvalitní sparing, jako neodmyslitelná součást tréninku, mi tu chybí.

Komu bys chtěl poděkovat, kdo se v tvých očích podílel na tomto tvém úspěchu?

Děkuju trenérům, jmenovitě to je Dan Barták, Michal "Zub" Novotný a Jiří "Mamut" Paluska. Dál sponzorům, za suplementy a doplňky stravy FIT-PRO CZECH, HAYASHI, Papka v.o.s a Up Bar. A pak samozřejmě všem sparingpartnerům a fanouškům za podporu patří také mé velké díky.

Viktore, přejeme Ti, aby se ti i nadále dařilo na cestě za svými cíli!!

Tým FIT-PRO CZECH

Foto:

http://treninksmaulerem.blogspot.cz/

http://www.extreme-sports.cz/

http://www.extraround.cz/cs/

https://www.facebook.com/pages/Viktor-Pesta-MMA-fighter/367484863356664?fref=ts

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.