Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

CF UHK Team Challenge

Univerzita Hradec Králové resp. katedra tělesné výchovy a sportu podporují mnohé aktivity, ale tentokrát to byl poprvé CrossFit. Hlavní díky za uspořádání patří Karlu Polzerovi, členům a vedení katedry (G. Stloukalová, T. Roztočil, Fialová). Hlavním účelem bylo rozšíření myšlenky CrossFitu zvláště mezi studenty tělesné výchovy.

Akce se mohly účastnit tříčlenné týmy, které mohly být i smíšené – podmínkou bylo, aby alespoň dva závodníci byli studenti UHK. Start závodu byl stanoven na 18 hodin.

Ačkoliv prostory tělocvičny Flošna nejsou ideální pro CF závody, díky spolupráci s firmou FIT-PRO CZECH, která dodala potřebné vybavení, se mohlo uspořádat úctyhodné klání se vším, co ke CrossFitu patří.

Nutno říct, že celou akci provázela pohodová atmosféra a v průběhu se neobjevily žádné velké komplikace, které by jinak plynulý chod narušili. Dohled nad závodem a dodržování regulí byl svěřen Petru Schlegelovi. 

Už první WOD odhalil technické nebo kondiční slabiny některých atletů. Za úkol bylo zvládnout 

v týmu 50shybů, 80 wall ballů (9kg\6kg) a po zbytek času válčit s angličáky. Největším oříškem byly wallbally, u kterých padalo mnoho „No rep“. Angličáky byly opravdu rychlou a dynamickou záležitostí, cvičil vždy jeden atlet, a proto stačili druzí odpočívat.

WOD č. 2 představoval zvládnutí výpadů s medicinbalem, kliků se zvednutím rukou a toes to bar. Výpady i kliky odsýpaly poměrně svižně. Zdánlivě nenáročné cvičení na hrazdě s dotykem špiček žerdi znamenalo prověrku vyrovnaného složení týmu. Každý z družstva musel zvládnout popořadě 5 opakování po 5 sériích, takže pokud náhodou někomu tento cvik nesednul, brzdil celý tým.

Finálový WOD, do kterého postoupilo pouze 6 týmů, přinesl mimo jiné zábavu s kettlebellem (28kg\16kg). Úkolem bylo co nejrychleji odcvičit 100 KB Russian swing, 150 doubleunders, 9 šplh na laně, 100 gobblet squat. Obzvláště závěrečné dřepy byly lahůdkou, při které ze sebe závodníci vydávali vše.

Po sečtení výsledků však měla tři vedoucí družstva shodný počet bodů, a proto přišlo super finále. Tím byl sprint v podobě dvou cviků: angličany a squat clean s medicinbalem. V nervy drásajícím závěru se nakonec rozhodlo o výsledném pořadí: No Rep, Dej sem kýbl, Staniols.

Protože se okamžitě objevily pozitivní ohlasy z obou stran, už je v plánu pokračování, které by se mělo uskutečnit v květnu a to už pod širým nebem.

autor: Petr Schlegel

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.