Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Arginin jako doplněk stravy.

Dle našeho názoru ani netušíte, že za "objevení" mechanismů oxidu dusnatého v těle získali v r.. 1998 tři vědci (Dr. Louis Ignarro & team) Nobelovu cenu za použití v medicíně (Kardiovaskulární onemocnění).

Arginin v medicíně

A ani jste nevěděli, že L-arginin je asi 1000 krát silnější než leckterý v těle se přirozeně vyskytující antioxidant. Znamená to tedy, že všichni, kteří se těší z NO doplňků, které užívají před cvičením, pomáhají i svému zdraví.

Pomáhá a zlepšuje:

  • předcházet hypertenzi, onemocněním srdce, rakoviny a cukrovky.  
  • zlepšení komunikace nervových buněk s mozkem, 
  • zlepšení imunity a imunitní reakční odpovědi organismu.
  •  "oprava" vnitřní tkáně cév, poškozených  "špatným" cholesterolem, při léčení astmatu
  • reguluje trávení
  • udržuje kostní hustotu a pomáhá tvorbě svalové hmoty.
  • po operacích i popáleninách urychluje hojení ran.

Arginin ve sportu

Jednoduše řečeno zlepšená cirkulace v těle je nápomocná po všech směrech. Pro sportovce i starší lidi je aktivní výměna látek v těle velmi potřebná, napomáhá nejen energetickému metabolismu, syntéze proteinů, sexuálnímu výkonu, ale i termoregulaci, se kterou mají problémy hlavně starší (koncové části končetin), s regulací cukru v krvi, osteoporózou, s funkčností ledvin i prostaty.

Do jaké fáze je arginin vhodným doplňkem

Jak se nás mnozí ptáte, Arginin je užitečný i během nabírání hmoty, během rýsování, stejně jako v období hubnutí, či zvyšování výkonnosti. 

Co znamená AAKG?

Zkratka AAKG, znamená Argin-Alfa-ketoglutarát. Celé toto slovní spojení je i spojením argininu a kyseliny ketoglutarové. Ketoglutarát je velmi důležitým meziproduktem v procesu metabolismu aminokyselin. V tomto případě ve spojení s Argininem by měl zajišťovat pozvolnější vstřebávání a tudíž udržovat všechny funkce argininu v krvi dlouhodobějšími.

Dávkování

Funkční dávka pro silové sportovce se pohybuje kolem 50 mg na kg hmotnosti - 100kg tedy 5g/den
Pro starší lidi postačí 25-30 mg na kg hmotnosti, v menších dávkách vícekrát denně.

Argininové suplementy

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.