Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Adenike Endtová a její tajemství..

Pro dnešní den jsme si pro vás připravili rozhovor s někým, jehož vstup na závodní prkna a posléze na stupně vítězů je bezesporu raketový! Není tomu dlouho, kdy se na scéně Bikini fitness objevila Adenike Endtová prvně. Od té doby ovšem stihla posbírat spoustu trofejí a získat mnoho fanoušků. Pojďme zjistit, co Adenike dělá přes den, kdy se věnuje cvičení a kdo stojí za jejím úspěchem.

Ahoj Adenike. Předně bych Tě rád přivítal do naší stále se rozrůstající rodiny podporovaných sportovců tedy do FIT-PRO CZECH Athletes Teamu.

Ahoj, čauves tobě a všem, co si jdou přečíst něco o mně :-*
Je mi ctí patřit do vašeho Teamu a zařadit se mezi ostatní úspěšný sportovce..děkuju :-)

Buď tak hodná a pověz nám něco o sobě (věk, práce, co tě baví a naplňuje)

Je mi 23 let, pocházím z jižní Moravy, kde jsem bydlela 10 let a teď si hovím v Praze. Řekla bych, že jsem úplně normální holka. Dělám to, co holky v tomhle věku dělají, takže pracuju, vzdělávám se, ,, trochu'' cvičím, aby to nějak vypadalo :-D Hodně peču, miluju totiž jídlo! A i když to vypadá, že už mi nezbývá čas, tak se ráda bavím a to nejraději v centru Prahy, v klubech na parketě a jen o vodě :-D 

Pověz nám prosím svůj životní příběh. Jak jsi se k tomuto sportu vlastně dostala. Jak dlouho sportuješ?

K tomuhle sportu jsem nakročila už ve dvanácti letech, kdy jsem se lehce zakulacovala a moje mončiči (maminka) mě přivedla k trenérce Lídě. Jenže se mnou tenkrát třískala puberta a svaly mě opravdu nevzrušovaly. Jen co mě Lída dala do pucu a už mi malinko začaly růst svaly, tak jsem se vymluvila na bolavý kolínko a rychle pryč - užívat si tehdejší bohémský život na hudebním gymplu. No a právě k tomu mýmu životu patřilo věčný hrocení postavy a blbnutí s jídlem. Nejsem na to pyšná, ale tenkrát to bylo úplně normální a dělaly to snad všechny holky kolem mě, tak mi to nepřišlo ani divný. Hubená, tlustá, hubená, tlustá...furt dokola.

Až minulý rok, kdy jsem měla svých slavných 70 kilo a mončiči se mi snažila jemně naznačit, že bych s tím mohla něco dělat, jsem se rozhodla udělat radikální řez. Víš, to už bylo takový to období, že buď teď už zůstanu fakt špekoun a bude to horší a horší nebo s tím okamžitě něco udělám a ve velkým stylu :-D 18.března, na svoje narozeniny, jsem to rozjela. Za 3 měsíce 14 kilo dole. V červenci jsem měla pekáč buchet na břiše, na konci srpna jsem sama přišla za trenérkou Lídou a v listopadu vyhrála všechny Bikini Fitness závody a na jaře jsem pak získala titul Mistryně ČR. Počkej..co je tohle za pohádku? Ne! Ono se to vážně stalo! Já tomu pořád nemůžu uvěřit :-D 

Jak vypadá Tvůj běžný den?

"Běžný den" - když tak nad tím přemýšlím, tak každý můj den je úplně jiný. Ale je fakt, že většinou začíná stejně. Vstávám kolem šesté, někdy i dřív, protože jakmile otevřu oči a zjistím, že je ráno (miluju rána), tak vyhopsám jak gazela a jdu něco dělat. Ťapu na stepperu - u toho nejčastěji odepisuju svým žroutkům (fanouškům na fb), něco studuju, sleduju čt24, abych byla v obraze. Po dobu ťapání už mám většinou nějakou tu zdravou dobrotu v troubě :-D Pak ranní hygiena, královská snídaně - ty já to beru asi moc podrobně, ne? :-D Zkrátím to - pak pracuju, jedu pro mončiči a na trénink, jím, zase pracuju, jím, zase trénink, jím, nějaký pracovní schůzky, pracuju, jím a ve dvanáct v noci jdu do postele. Uhuf, stačilo napsat, že cvičím, jím a pracuju :-D 

Jakým systémem trénuješ? Dvakrát denně? Jednu partii v každém tréninku? Na co se v poslední době se svou trenérkou Lídou zaměřujete?

To záleží na tom, jak daleko jsou závody. Teď mám třeba trénink dvoufázový, což mě baví nejvíc :-) Ale jindy mívám tréninky tak 5-6x týdně - jenom :-D Nikdy nejedu jednu partii za trénink, minimálně 2 a kolikrát jedu kruháče. Ale moje kruháče jsou vlastně docela omezený, jsou to spíš takový půlkruhy, protože nemůžu cvičit ruce, bříško a stehna - biceps prostě nemůžu mít větší jak ramena, bříško musím zjemnit -  jak jsem se o něj urputně snažila, tak jsem si tam nabouchala kvalitní břišní pás. No a stehna mám po tatínkovi, za ty mu děkuju :-* ty cvičím tak jednou za 10 dní :-) Teď to zní jako kdybych v tý posilovně válela sudy :-D Néé, tak já měla velký nedostatky v tom vršku, ramena, záda - ty korbím teda furt. Jo a zadek, ale to je zase další epizoda :-D

Trénuješ velice intenzivně.. Jistě potřebuješ pro dobrou regeneraci více než jen dobře jíst (třeba suplementy od nás?)?!

No tak to je jasný! Co zrovna užívám za suplementy záleží zase na tom, kdy jsou závody. Teď tam posílám BCAA, Glutaminek, spalovač a vitamínky. Jindy tam posílám tekutý aminky od Weider, brusinkový - do rýže s nima, na vločkový muffinky..ty jsou výborný! Vyjimečně si dopřeju i protein. Není to tak, že bych všechno měla od jedné značky, beru přesně to, co mi Lída řekne a dovolí a je super, že to všechno u vás najdu! :-)

Tento víkend jsi vyhrála "absolutku" na IFBB International Austria CUP. Jaké jsou tvoje čerstvé dojmy?

Mmmm! To bylo neskutečný! Jely jsme tam 3 závodničky, mončiči a naše drahá trenérka Lída. Vzaly jsme velkýho Land Cruisera (děkujeme za zapůjčení Toyotě Emil Frey) a v 6 ráno vyrazily do Rakouska. Vůbec jsem nevěděla co čekat, jestli to bude nějaký malý závod nebo něco honosnějšího - bylo to honosnější :-D Atmosféra tam byla parádní a i přes největší maglajz, co jsem kdy na závodech před výstupem na podium zažila (2 minuty před výstupem mě ještě mončiči natírala barvou, pořadatelé totiž přeskočili několik kategorií a nikomu nic neřekli :-D), jsem si to nesmírně užila! A i proto, že jak Andy, tak Markét se taky umístily :-) No bylo deset večer a my vezly 6 pohárů na 3 závodničky :-D Andy - 2.místo, Markét - 1.místo v Masters a 3.misto v ženách, já 2.místo v juniorkách, 1.místo v ženách a megapohár za absolutní vítězství, kde jsem porazila i tu juniorku :-D Nemohla jsem tomu uvěřit! 

Ve svém tréninku používáš i poměrně netradiční pomůcky.. řekni nám o nich něco prosím tě... Stepper při čištění zubů, gumový expander o pouliční osvětlení, opasek na hlavu atd, atd..

Hahááá, ten twist stepper je přece boží a já nechápu, že to před tím nikdo tak nefrčel jako já :-D Mně se parádně stará o zadek a je to super kardio. Před jarníma závodama jsem ho s sebou vozila i v kufru auta :-DKdyž Lída řekla, že denně poťapu kardio a já jela na 3 dny ke kamarádovi na párty, tak se prostě nedalo svítit, v rozjeté párty přišel na řadu stepřík a hodinku jsem tam trdlovala. Jinak používám různý pomůcky hlavně ke cvikům na ten můj mini zadek. Protože ho musím jet izolovaně, tak mončiči (expertka na zadek) intenzivně hledá cviky, Lída je dotáhne k dokonalosti a já to pak odmakám :-D 

Co Tvoji fanoušci? Máš jich opravdu hodně. Jak moc Ti v Tvojí přípravě pomáhají?

Žroutci moji milovaní...je jich už víc jak 18200 a to je nijak nesbírám, prostě je asi bavím :-) A pomáhají mi obrovsky, protože mě podporujou. Ta síla té pozitivní energie ve všech těch komentářích je něco fantastickýho a já se vyloženě těším, že si udělám něco dobrýho k papkání, sednu si k tomu kompu, čtu si to a usmívám se :-) Jsou boží a jsem ráda, že je moje příspěvky zajímají, dokonce motivují a inspirují. Moc si jich vážím! 

Ráda vaříš jednoduché recepty, které mají úspěch...neplánuješ vydat fitness kuchařku z rychlíku? 

To jsi řekl přesně "jednoduché recepty", nejsem totiž žádná zručná kuchtička, spoustu těch mých výtvorů už přistálo na podlaze nebo skončily přiškvařený k plechu na doživotí :-D Zbožňuju vymýšlet zdravý verze nezdravých dobrot, jako třeba muffiny, cheesecake, zmrzliny, palačinky, koláčky, knedlíky, čokolády...a jestli chystám kuchařku? Kdybych chtěla vydat kuchařku, tak bych to musela stopnout na fb a to by se mi nelíbilo. Takhle to tam přilípnu, napíšu jak na to a za dvě hoďky, kolikrát i dřív, tam mám první fotku jak to jeden ze žroutků už uhňácal..a to je skvělý! :-)

Také Tvoje komenty na facebooku jsou řekl bych legendární...

Tak to jsem ještě neslyšela :-D Buď se to lidem líbí, že to je pozitivní a nabíjí je to, anebo si myslí, že jsem jednoduchá. Ale to si myslí jen ti, co nechápou můj přístup k životu. Snažím se neřešit hlouposti a ten život si užívat na plno. Na všem špatným vždycky najdu něco dobrýho a dokážu se na to zaměřit a oprostit se od negativního. Na světě se děje tolik nepříjemností, že k tomu nechci přispívat, naopak chci rozveselit a potěšit. A podle reakcí žroutků se mi to daří :-)

Jaké jsou Tvoje plány do budoucna?

Teď jsi mě dostal :-D Dřív jsem hodně plánovala, ale od té doby co se mi začalo dařit v Bikini Fitness, plánuju spíš krátkodobě. Takže teď mám v plánu závodit až do konce listopadu a pak plánuju, že přijde další plán na základě výsledků tady těch závodů :-D 

Na závěr Ti rádi dáme prostor poděkovat všem, kterým poděkovat chceš...

Chci poděkovat opravdu všem! 

Mončiči a tatínkovi za to, že jsou a za všechnu podporu a péči, kterou mi věnují i v mojí dospělosti! Lídě svojí drahé trenérce za trpělivost, nemilosrdnost při tréninku :-D starostlivost a za naše přátelství! Všem žroutkům za fandění posílám :-* Celé svojí rodince po které se mi stýská.

Děkuju kamarádům, kteří mě podporují a občas si ze mě utahujou jaká jsem robožena :-D 

Děkuju těm, co mi tu bikini cestu usnadňují,  jako svojí kadeřnici Papunce, co mi zachránila vlasy, holkám co se chystají na závody,  za naše společný pózování...

Děkuju všem značkám, co mi daly slevu na svoje produkty i pro moje žroutky pod mým střeleným kódem ŽROUTEK001, to mě hrozně těší! 

Děkuju tobě Jirko za fit-pro.cz, že se toho nebojíš a klidně na návrh potřeštěné holky objednáš několik desítek stepperů, moje milovaný Quest tyčinky a jsi ochotný se mnou spolupracovat. Těším se, že toho spolu vymyslíme víc.

No děkuju vám všem za podporu :-) 

Velké díky za příjemný rozhovor! Přejeme Ti mnoho nejen sportovních úspěchů. Zůstaň svá... energická, veselá, cílevědomá a správně "trhlá"... tak jak Tě máme rádi.

To je hezký... Děkuju za krásný slova, bezvadňousovej rozhovor a čauvesy mňauvesy :-) 

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.