Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Nakupte výhodně zlevněné zboží!

Zavřít

1) Kreatin

Náš výčet asi nemohl začít jiným doplňkem stravy. Po několik desetiletí zkoumaná a testovaná látka, která je tělu vlastní, a zodpovídá za nárůst svalového objemu, síly, a lepší regeneraci mezi intenzivními úseky (jako jsou například sprinty). 3-5 gramů denně je optimální množství pro dosažení požadovaných výsledků, a monohydrát je typ kreatinu, který zatím nebyl překonán.

Více o kreatinu se můžete dočíst v naší čtyřdílné sérii článků zde, zde, zde, a zde.

2) Beta-alanin

Často je používán v kombinaci s kreatinem a rok od rok se stává oblíbenějším doplňkem stravy. Při jeho podávání se zvyšuje tvorba látky, zvané karnosin, která slouží k oddalování svalové únavy. Dá se tedy říci, že kreatin vám pomůže v první části rozsahu opakování, zatímco díky beta-alaninu ze sebe „vymáčknete“ poslední zbytky sil u posledních opakování. Tento doplněk stravy vám tedy pomůže absolvovat delší a intenzivnější tréninky, což se samozřejmě projeví pozitivně na vaší výkonnosti. Více o této látce se můžete dočíst v našem článku zde

3) Omega-3-mastné kyseliny

Předchozí 2 doplňky nám přímo pomáhají „rvát železo“ a najednou jsme se přesunuli k mastným kyselinám, které se nachází hlavně v rybím oleji, a vy si říkáte, co to má společného se silou? Dovolte mi vás přesvědčit o přínosu tohoto typu mastných kyselin. Dostatečný příjem omega-3 MK (a také jejich správný poměr k omega-6 MK) zajišťuje snížení zánětlivých procesů, zlepšení stavu kardiovaskulárního systému, a podílí se také na zdraví kloubního aparátu. Někteří z vás si možná říkají, že zánětlivé procesy jsou potřebné pro dostatečnou adaptaci našeho těla na zátěž, ale všeho moc škodí, a příliš intenzivní procesy mohou zhoršit regenerační schopnosti našeho těla.

Pokud tedy chceme zůstat v této „železné hře“ co nejdéle, měli bychom na dostatečný příjem těchto mastných kyselin dbát. Více zde

4) Hořčík

Tento minerál se také podílí hlavně na naší regeneraci, a může nabídnou celou plejádu benefitů. Nedostatek tohoto minerálu v našem těle se projevuje zvýšenou únavou a podrážděností, či ztrátou chuti k jídlu. Svou roli hraje tento minerál i ve svalovém stahu. Hořčíku je připisován uklidňující efekt, a hodí se tedy například pro sportovce, kteří dorazí z tréninku či zápasů domů pozdě večer a ví, že nebudou schopni další 2 hodiny usnout, čím se okrádají o potřebnou regeneraci. S tímto sedativním efektem je spojován i pozitivní dopad na naše trávení, což také každý silový sportovec, přijímající velké množství potravy ocení. Více o hořčíku se můžete dočíst zde.

5) Kofein

Zatímco efekt kofeinu na silové výkony je zastřen mlhou rozporuplných studií, o jeho stimulačním efektu se přesvědčují každé ráno stamiliony milovníků kávy. Pokud tedy potřebujete nabudit po náročném dni a před ještě náročnějším tréninkem, kofein je tu pro vás. Jeho efekt na koncentraci může pomoci i těm sportovcům, kteří ve svých klání musí činit rozhodnutí ve zlomku vteřiny (týmové sporty, bojové sporty atd), tato zvýšená koncentrace totiž vede k lepšímu čtení hry a rychlejšímu rozhodování.

Doufám, že pro vás tento výčet byl inspirativní, a pomohl vám se lépe zorientovat v rozsáhlém spektru doplňků stravy.

U dalších článků se na vás budu těšit

                                                                                                                                                                    Jakub Kalus

Platební metody

Platební metody

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2017 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.
Eshop na míru vytvořil Webový servis