Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

1) Kreatin

Náš výčet asi nemohl začít jiným doplňkem stravy. Po několik desetiletí zkoumaná a testovaná látka, která je tělu vlastní, a zodpovídá za nárůst svalového objemu, síly, a lepší regeneraci mezi intenzivními úseky (jako jsou například sprinty). 3-5 gramů denně je optimální množství pro dosažení požadovaných výsledků, a monohydrát je typ kreatinu, který zatím nebyl překonán.

Více o kreatinu se můžete dočíst v naší čtyřdílné sérii článků zde, zde, zde, a zde.

2) Beta-alanin

Často je používán v kombinaci s kreatinem a rok od rok se stává oblíbenějším doplňkem stravy. Při jeho podávání se zvyšuje tvorba látky, zvané karnosin, která slouží k oddalování svalové únavy. Dá se tedy říci, že kreatin vám pomůže v první části rozsahu opakování, zatímco díky beta-alaninu ze sebe „vymáčknete“ poslední zbytky sil u posledních opakování. Tento doplněk stravy vám tedy pomůže absolvovat delší a intenzivnější tréninky, což se samozřejmě projeví pozitivně na vaší výkonnosti. Více o této látce se můžete dočíst v našem článku zde

3) Omega-3-mastné kyseliny

Předchozí 2 doplňky nám přímo pomáhají „rvát železo“ a najednou jsme se přesunuli k mastným kyselinám, které se nachází hlavně v rybím oleji, a vy si říkáte, co to má společného se silou? Dovolte mi vás přesvědčit o přínosu tohoto typu mastných kyselin. Dostatečný příjem omega-3 MK (a také jejich správný poměr k omega-6 MK) zajišťuje snížení zánětlivých procesů, zlepšení stavu kardiovaskulárního systému, a podílí se také na zdraví kloubního aparátu. Někteří z vás si možná říkají, že zánětlivé procesy jsou potřebné pro dostatečnou adaptaci našeho těla na zátěž, ale všeho moc škodí, a příliš intenzivní procesy mohou zhoršit regenerační schopnosti našeho těla.

Pokud tedy chceme zůstat v této „železné hře“ co nejdéle, měli bychom na dostatečný příjem těchto mastných kyselin dbát. Více zde

4) Hořčík

Tento minerál se také podílí hlavně na naší regeneraci, a může nabídnou celou plejádu benefitů. Nedostatek tohoto minerálu v našem těle se projevuje zvýšenou únavou a podrážděností, či ztrátou chuti k jídlu. Svou roli hraje tento minerál i ve svalovém stahu. Hořčíku je připisován uklidňující efekt, a hodí se tedy například pro sportovce, kteří dorazí z tréninku či zápasů domů pozdě večer a ví, že nebudou schopni další 2 hodiny usnout, čím se okrádají o potřebnou regeneraci. S tímto sedativním efektem je spojován i pozitivní dopad na naše trávení, což také každý silový sportovec, přijímající velké množství potravy ocení. Více o hořčíku se můžete dočíst zde.

5) Kofein

Zatímco efekt kofeinu na silové výkony je zastřen mlhou rozporuplných studií, o jeho stimulačním efektu se přesvědčují každé ráno stamiliony milovníků kávy. Pokud tedy potřebujete nabudit po náročném dni a před ještě náročnějším tréninkem, kofein je tu pro vás. Jeho efekt na koncentraci může pomoci i těm sportovcům, kteří ve svých klání musí činit rozhodnutí ve zlomku vteřiny (týmové sporty, bojové sporty atd), tato zvýšená koncentrace totiž vede k lepšímu čtení hry a rychlejšímu rozhodování.

Doufám, že pro vás tento výčet byl inspirativní, a pomohl vám se lépe zorientovat v rozsáhlém spektru doplňků stravy.

U dalších článků se na vás budu těšit

                                                                                                                                                                    Jakub Kalus

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2024 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.