Olympijská osa s ocelovým pouzdrem, 20 kg, černá, SS
Olympijská osa, která je určena jako tréninková pomůcka. Tuto osu je možné použít pro klasické vybavení na benchpressovou lavici, či do dřepovacího stojanu. Osu je možné využívat i na funkční trénink a vzpěračské disciplíny. Osa má však omezenou nosnost 300 kilogramů.
Na trhu s olympijskými osami je mnoho výrobců, kteří dovážejí osy ze všech koutů světa. Mezi olympijskými osami jsou však neuvěřitelné rozdíly. Největšími rozdíly jsou materiály z nichž jsou osy a jejich ložiska vyrobena.
Základem je ocel, ze které se osa vyrábí. V případě osy na funkční trénink by se mělo jednat o takzvanou dynamickou ocel s pamětí, jež je schopna absorbovat nárazy při dopadech, ohýbat se, ale zároveň se vracet do původního tvaru.
Tato osa je vyrobena z kvalitní oceli, její ložiska jsou taktéž ocelová. Osa má vroubkování téměř po celé délce držadla. Průměr držadla je 28 mm, což je ideální průměr pro funkční trénink a podobné disciplíny. Mezera mezi částmi pro nasazení kotoučů je 1310 mm. Délka pouzdra na které se nasazují kotouče je 400 mm. Toto pouzdro má průmer 50 mm, což je nutný průměr pro používání olympijských kotoučů.
- Délka osy: 2200 mm
- Průměr držadla: 28 mm
- Průměr na kotouče: 50 mm
- Délka mezi pouzdry: 1310 mm
- Barva: černá
- Materiál: Ocel
- Pouzdra: ocelová
- Nosnost: 250 kg
Rozdíl mezi mosazným pouzdrem, jehlovými ložisky a ocelovým pouzdrem:
Mosazné pouzdro - Mosazné pouzdro je velmi hladké a dovoluje tedy, aby tyč v rukávu lehce rotovala, avšak nedochází k jejímu přetáčení a rotaci při odhozu na zem. Oproti jehlovým ložiskům je mírně tužší. Tento typ uložení je vhodný zejména k vyššímu počtu opakování, kdy potřebujete osu zahodit a ihned zvedat k dalšímu pokusu. Tímto typem by se měly vybavovat zejména crossfitové tělocvičny, nebo jedinci, jež praktikují vyšší počty opakování.
Jehlová ložiska - Toto uložení je ze všech ostatních to nejjemnější a osa skutečně lehce prokluzuje v uložení na těchto jemných ložiskách. Jehlová ložiska se využívají zejména ve vzpírání, kde se jedná o jedno silové opakování a osa musí mít maximální nosnost, ale musí také zabezpečit co nejhladší prokluzování osy v pouzdře.
Ocelové pouzdro - nejjednodušší ze všech uložení u olympiijských os je právě ocelové pouzdro. Osa je zde uložena v části rukávu, kde se nenechází ani jehličková ani jiná ložiska a osa je zde tedy uložena ve vlastním pouzdře. Prokluz osy tedy označme za střední. Osa je vhodná spíše k tréninku a nácviku vzpěračských technik. U soutěžních pokusů by však mělo být využíváno os s jiným typem uložení!!!!
Žádné související produkty.