No Excuse Challenge 2012

06. Února 2013
V příjemný podzimní den, 6.10.2012 se pod hradeckými lízátky na místním stadionu sešlo 92 atletů, kteří se rozhodli poměřit síly v crossfitových disciplínách. Tento celodenní program byl sestaven majitelem místního fitness centra Filip, Martinem Štěpánkem.
img

Martin je sám přívržencem CrossFitové komunity, jeho prozatím nejlepším výsledkem je vítězství na Reebok Crossfit championship a bezpochyby uspořádání No excuse challenge v Hradci.

Už od sedmé hodiny ranní se kolem stanovišť pohybovala skupina organizátorů a lidí, kteří přijeli pomoci Martinovi s organizací soutěže. Od 10 hodin začínaly první WODs ženami v kategorii Open. Kategorie Open byla jak v ženách, tak v mužích silně obsazená a vítězství určitě od začátku nebylo pro nikoho 100% jasné! Stejně tak tomu bylo v kategoriích elite, do které dorazili atleti a atletky z Brna, Prahy a dalších crossfitových center.

Soutěže probíhaly po celý den ve vysokém tempu, avšak největší grády začala akce nabírat ve finálových kolech, které se odehrávaly již za tmy a cvičiště byly osvíceny jen reflektory okolních aut. Tyto podmínky nejvíce hrály do karet domácímu borci Davidu Musilovi z místního klubu, který nakonec i zvítězil.