Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Kosová voda při sportu – proč ji pít a na co si dát pozor

03. Června 2020
Kokosovou vodu určitě znáte a pravděpodobně jste ji také sami vyzkoušeli. Věděli jste ale, že kromě toho, že skvěle chutná, je také zdravá, efektivně ryhydratuje při sportu a je ideální na míchání (nejen) s proteinem?
img

   

Jak doplňovat tekutiny

Pravděpodobně jste také zvyklí pít při sportu obyčejnou vodu nebo různé sportovní drinky. Ty mohou obsahovat různé přídatné látky a často i hodně přidaného cukru. Kokosová voda dokáže zastat tu obyčejnou a nabízí i něco navíc - je plná minerálních látek a obsahuje také elektrolyty, které dokáží rehydratovat vaše tělo mnohem rychleji.

Protein, nebo BCAA

Pijete po výkonu proteinové nápoje, užíváte BCAA nebo jiné doplňky stravy, které se míchají s vodou? Kokosová voda poslouží ještě lépe nejen díky své schopnosti rehydratace, ale také výborné chuti. Zkuste ji například v kombinaci s čokoládovou, vanilkovou či banánovou příchutí proteinového prášku, nebo naopak dodejte sladký kokosový nádech čistému proteinu bez příchuti.

Zdraví pro celé tělo

Voda z mladých zelených kokosů prospívá vašemu srdci, pomáhá snižovat cholesterol a hodí se také při hubnutí. Často se využívá při průjmových onemocněních, v těhotenství nebo pokud trpíte bolestmi hlavy. Doporučuje se pít také před a po dlouhé cestě letadlem, kdy je vaše tělo vystaveno specifickým podmínkám a dostává zabrat.

Jak poznat kvalitní kokosovou vodu

Napadlo vás někdy, že je důležité, kde vyrostly kokosy, ze kterých je voda vyrobená? Stejně tak, jako jakákoliv jiná potravina, může mít i voda z kokosů různou kvalitu. Abyste z ní skutečně získali všechny zdraví prospěšné látky, velmi záleží na původu, který by měl být snadno dohledatelný. To znamená, že na obalu kokosové vody najdete konkrétní lokalitu, odkud kokosy pocházejí a nejen zemi původu – to může totiž znamenat, že voda nepochází z jednoho zdroje a její kvalita je pak velmi sporná.

BIO nebo Organic?

Někomu může jít ze všech těch zdravých označení potravin hlava kolem. Jaký je tedy rozdíl mezi BIO a Organic? Je to jednoduché - u světových produktů se využívá názvu Organic, u nás používáme spíše BIO. Oboje ale znamená to samé - produkt pochází prokazatelně z ekologického zemědělství, což je stěžejní údaj pro kvalitu jakékoliv potraviny.

Voda není mléko

Kokosová voda je tekutina, kterou najdete uvnitř kokosového ořechu, a ta kvalitní pochází vždy z mladých zelených kokosů - sklízí se obvykle mezi 5. - 8. měsícem. Kokosové „mléko“ se zpracovává naopak z dužiny (tzv. “masa”) zralého kokosu, staršího než 10 měsíců a na rozdíl od vody obsahuje velké množství tuku.

Jak je to s cukrem a chutí

Pokud byste porovnali chuť kokosu z Jižní Ameriky, Thajska a Vietnamu, každý bude chutnat jinak. Například kokosy z Vietnamu jsou méně sladké, než ty Thajské a mají svěžejší chuť. U neověřených výrobců se však může stát, že ačkoliv se ve složení neuvádí přidaný cukr, ve skutečnosti tam kvůli chuti přidaný často je. Proto je ideální kupovat vodu pouze od ověřených značek. Pokud vám klasická kokosová voda nechutná a máte rádi sladší varianty, určitě si vyberete v našem e-shopu. Nejpopulárnější je příchuť lotos a čerstvá novinka - mléko jako drink. Pro milovníky čisté kokosové vody pak nabízíme řadu 100 % Pure a 100 % Organic.

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2021 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.