Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Kdy a co jíst před tréninkem?

Rozhodně není dobré jít cvičit hladový nebo na lačno, protože jednak nebudete mít dostatek energie k podání očekávaného výkonu a jednak vaše tělo nebude správně spalovat tuky či nabírat svalovou hmotu. Před každou pohybovou aktivitou, si tak dejte asi hodinu předem malou svačinku, jako je banán, jablko, nebo třeba jogurt.

Důležitý je však pravidelný a dostatečný přísun energie během celého dne před tréninkem, proto nikdy nezapomínejte na snídani a po ní zařaďte cca každé 3 hodiny buď svačinu, nebo vyvážené hlavní jídlo plné bílkovin, zdravých tuků a sacharidů.

Těsně před tréninkem rozhodně nejezte příliš vydatné jídlo, způsobili byste si tím tak zvýšený průtok krve trávicím ústrojím na úkor svalů, což snižuje účinnost celého cvičení. Poslední velké jídlo si tak dejte min. 2-3 hodiny před plánovaným tréninkem, potom už zařaďte pouze menší – nejlépe sacharidovou svačinku.

A co potom?

Složení jídla však není důležité jenom před tréninkem, ale i po jeho skončení. V tomto případě si však musíte stanovit, co od cvičení očekáváte. Chcete zhubnout, nebo naopak zvýšit svou fyzickou kondici a nabrat svalovou hmotu? V každém z těchto případů se budete muset po tréninku zachovat trochu jinak.

Pokud chcete zhubnout, zařaďte po aerobním tréninku první jídlo až po 60-90 minutách od jeho skončení. Příliš brzkou svačinou zpomalíte všechny metabolické pochody, které v tuto chvíli běží na plné obrátky, což je v případě hubnutí nežádoucí. Po uplynutí doporučené doby pak volte jídlo dle svého denního režimu, pokud v blízké době po tréninku plánujete odchod do postele, zařaďte o něco menší porci sacharidů.

Důležitá je správná regenerace

Jestliže ale cílem vašeho tréninku není hubnutí, doplňte do půl hodiny po tréninku jednoduché sacharidy (banán, sklenice džusu), které jsou nezbytné pro obnovu vyčerpaného svalového glykogenu a regeneraci svalů.

Po hodině až dvou pak nezapomeňte na plnohodnotné jídlo, které bude obsahovat jak bílkoviny, tak tuky i sacharidy. Takto složený pokrm vám pomůže ke správné regeneraci organismu po zátěži i nárůstu svalové hmoty. Před, během i po tréninku také nezapomínejte na pitný režim, který je při sportu velmi zásadní.

Ať už je váš cíl jakýkoli, nikdy nezapomínejte na dostatečnou a kvalitní výživu, která vám pomůže dosáhnout vašich cílů mnohem dříve. Držte se výše doporučených rad, nikdy nehladovte a věřte, že výsledky se brzy dostaví.

Platební metody

Platební metody

                                                                                  Nie je k dispozícii žiadny popis.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zákazníci nás mají rádi

2023 © Fit-Pro.cz - Všechna práva vyhrazena.